Клуб «Сучасник»
Місце знаходження
вул. Конякіна,14
Телефон
(0332) 719725
Працівники
Пуц Валерій Петрович
Пуц Валерій Петрович
Завідуючий клубом
Культурно-мистецькі заходи

Сторінка на facebook

Пошта: modern.prostir@ukr.net

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Клубу «Сучасник»

В промисловому районі міста Луцька під назвою 40-й квартал в 1979 році збудоване приміщення де на сьогоднішній день знаходиться клуб «Сучасник», філіал КЗ «Палац культури міста Луцька». Приміщення було в оренді ЖЕК №11.

З 1982 року на посаді завідуючого клубом працює Пуц Валерій Петрович, в минулому випускник Луцького культурно-освітнього училища за фахом керівник самодіяльного танцювального колективу. Клуб працював в режимі кінотеатру, де впродовж п’яти разів на тиждень демонструвалися кінофільми, мультфільми для дітей, організовувались перегляди фільмів для учнів середньої школи №11 згідно шкільної програми. Налагоджувалась співпраця з середньою школою №11, де на базі школи розпочинає працювати хореографічний гурток. Два рази на тиждень у четвер і в п’ятницю в клубі організовуються заходи, тематичні вечори відпочинку для молоді. Вся робота проводилась спільно з середньою школою №11, та філіалом бібліотеки №11. На той період при клубі функціонував музичний гурт «Відлуння» керівником якого був музикант Кондратюк Анатолій Миколайович. Під звуки мелодій цього гурту проводилися молодіжні вечори, організовувались концерти. І лише в 90-х роках кінотеатр, як установа перестає існувати, а приміщення стало повноцінно використовуватися для подальшої клубної роботи, а зал облаштувався під хореографічну студію, розпочали роботу гуртки. Відкривається хореографічна студія народного танцю, керівник Олена Долбаєва. В подальшому керівником студії працює Долгая Ірина Іванівна.

З 1989 по 1991 рік в клубі працював відео-салон, після його закриття кімната використовувалося, як молодіжне кафе, роботу якого очолювала Хрустальова Юлія Іванівна.

В 1991році був створений гурток школа рок-н-ролу. Засновником і керівником був завідувавч кафедрою хореографії Луцького культурно-освітнього училища Лущаков Ярослав Петрович. Пізніше з колективом працює Поніна Галина Борисівна.

В 1993 році запрацювала студія естрадного танцю, керівник Пишнюк Світлана.

З 1995 до 2011 року при клубі функціонувала дитяча студія художньої гімнастики створена на основі самофінансування. Керівники якої були Оніпко Людмила Володимирівна, Гундер Оксана та Дринь Людмила Миколаївна.

В 1995 році розпочала роботу і успішно працювала студія бального танцю, керівник Керекеш Оксана Олександрівна.

В 1997 році при клубі створюється спортивна студія «Карате» тренером якої був Крисько Олександр Олександрович, а пізніше тренером був Юхимчук Ігор Миколайович. Діти з великою цікавістю і бажанням займалися і брали участь в різних змаганнях, про що свідчать грамоти, дипломи та кубки.

З 1 жовтня 1997 року укладено договір про творчо-виробничу співпрацю в особі художнього керівника-директора молодіжного театру-студії Кохановича Петра Степановича. Проводились спільні заходи, організовувались вистави, моно-вистави і різноманітні молодіжні вечори, традиційним стало проведення свята Дня молоді.

В 2000 році відкрився гурток вуличні танці заснований хореографами Ольгою та Даутом Гафуровими. Молодь дуже цікавиться даним напрямком вуличної культури.

З 2009 року - гурток сучасного танцю керівник Онопрієнко Андрій Олександрович

В 2011 році учасник гуртка «Вуличні танці» Слайковській Андрій Володимирович відкриває школу брейк-дансу «IRON-CITY», в подальшому з 2015 року до червня 2019 року з колективом працює Хомич Андрій Леонтійович.

В 2012 році - гурток танцю «HIP-HOP» керівник Захарчук Віта Павлівна.

В 2013 році хореограф Кучій Анжела Романівна відкриває гурток «Східного танцю» і «Аеробіки».

В 2014 році - студія сучасного танцю «Lana» керівник Котова Світлана Віталіївна.

В 2015 році - гурток спортивного-бального танцю «Корона» керівник Орачевський Денис Валерійович.

В 2016 році -  студія танцю «Арт» і студія спортивного бального танцю «Стайл» керівники Кутузов Максим Юрійович і Куцик Юрій Павлович.

В 2019 році - студія спортивного-бального танцю «Art-dance» керівник Артинюк Віталій Олександрович.

 

Сьогодні при клубі функціонує п’ять клубних формувань:

  1. Школа break-dance
  2. Гурт «IRON-CITY»
  3. Клуб спортивного-бального танцю «Art-dance»
  4. Музичний гурт «Лучеськ-бенд»
  5. Музичний гурт «Бумеранг»
Опис

Клуб «Сучасник» спрямований розвивати й популяризувати культурне життя 40-го кварталу та міста вцілому. Клуб проводить роботу по організації дозвілля молоді, концертів професійних та аматорських колективів, забезпечує організацію культурно-масових заходів (творчі зустрічі, майстер-класи, вуличні танцювальні батли, концерти, молодіжні вечірки, мистецькі виставки та ін.)

Мета клубу виявлення, підтримка та сприяння розвитку молодих талантів, ініціаторів, дослідників та новаторів.

Клуб «Сучасник» потребує реконструкції та модернізації з  метою створення центру сучасних мистецтв для креативної молоді. Ключова ідея – наповнення простору найрізноманітнішими видами сучасного мистецтва.

Концепція модернізації закладу передбачає осучаснення приміщень з їх технічним оснащенням, створення додаткових приміщень закладу, для активізації і розширення меж творчої діяльності.

У клубі на першому поверсі знаходиться кімната для гурткової роботи, яку можливо переобладнати як конференц-зал для проведення малих форм роботи. Фойє другого поверху і східну клітку планується обладнати під виставковий об’єкт для проведення інсталяцій, виставок, бук-кросінгу, арт-перформансів. Основний зал, що знаходиться на другому поверсі планується розмежувати. Сцену переобладнати під кімнату з виведенням ще одного поверху (неповноцінного), що дасть можливість використовувати даний об’єкт, як кімнату для гурткової роботи.  

Для повноцінної та креативної роботи центру необхідною є сцена-трансформер, яку слід обладнати у великому залі, щоб змінювати локації в залежності від тематики і формату запланованих заходів. Сцена при потребі ставатиме столами, кубами, декораціями, тумбами під виставкові експонати, слугуватиме декораціями, які можна буде змінювати під час вистав та презентацій, різних заходів. Зал повинен бути оснащений професійним сценічним світлом, звуковим обладнанням, відео технікою (передбачає організацію студії відеоблогу), обовязковим є кондиціювання повітря (витяжка, кондиціонер).

Новий  арт – центр передбачає проведення молодіжного фестивалю сучасної культури, фестивалю вуличних танців, фестивалю стріт-арту, організацію виступів молодіжних гуртів, проведення молодіжних вечірок …

Окрім роботи в межах приміщення, заклад може здійснювати діяльність за його межами, як на відкритих площах, так і в інших закладах, у співпраці або самостійно, в тому числі в рамках проектної діяльності, та надавати платні послуги в межах чинного законодавства.

Клуб «Сучасник» вбачається простором для інновацій у сфері культурно-мистецького життя міста, базою для формування інтелектуального середовища, зокрема молодіжного, тому реконструкція та модернізація для даного об’єкта є необхідною.