Міжнародний етнічний фестиваль "Ліра-Фест"
Місце проведення
м. Луцьк
Дата проведення
Щорічно
Мета
Відродження та реконструкція традицій лірництва і кобзарства на Волині.

 Міжнародний  фестиваль «ЛіраФест» приурочений до свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України , Дня українського козацтва та річниці створення УПА.

        У програмі фестивалю: лірникування та кобзарювання біля храмів і на вулицях міста, виконання псалмів і кантів,святковий  концерт на Театральному майдані, презентації інструментів і способів їх виготовлення, майстер-клас з вивчення старовинних народних  танців у супроводі  традиційних інструментів та ліри.

         Волинь – благодатний край для реконструкції лірництва… Саме тут ще багато живих очевидців, які бачили і слухали останніх поліських лірників – Івана Власюка, Івана  Верховця, ліра якого дбайливо зберігається у музеї Дубнівського замку. Цьогорічний Міжнародний етнофестиваль «ЛіраФест» має стати важливим етапом на шляху науково-реконструктивного руху однієї із найпотужніших колись в Україні волинсько-поліської  лірницької практики.

Історичні дані про те, що у кожному полковому і навіть сотенному місті Великої України мали своїх бандуристів і кобзарів, а  західно-українські лірники брали участь у нелегкому побуті січових стрільців і повстанців УПА, надихають нас на те, щоб продовжити цю традицію. Приклад лірника Яреми (Шевчука) та інших братчиків кобзарських цехів, які  крім автомата взяли із собою на фронт ще й свої ліри і бандури, говорить про те, що справа «сучасних Мамаїв» живе і сьогодні.  

Кобзарство – це цілісна, довершена ланка українських культурних традицій. Воно доречно асоціюється у нас зі стилем побуту українського народу й завжди було символом справжнього українства і у свій час поширювалось на всі верстви населення.

        Слухаючи спів та гру учасників Міжнародного етнічного фестивалю «ЛіраФест»,  ви відчуєте усю щирість і органіку справжнього духу і сили Традиції, яка із глибини віків відлунює до нас високим Чуттям не менш високого Чину невмирущої русько-української Нації.

Приходьте на Міжнародний етнічний фестиваль «ЛіраФест-2019» – пориньте у світ автентичної традиції!

 

Шануйте традиції – творіть майбутнє!

 

У Луцьку відбувся міжнародний етнічний фестиваль «Ліра Фест-2019»

Лірники та кобзарі привітали лучан напередодні великих свят в рамках Міжнародного етнічного фестивалю “Ліра Фест -2019”

Кобзарі та лірники з усієї України з’їхалися в Луцьк. ФОТО

Про міжнародний фестиваль "Ліра-фест 2019" дізнавалися у методиста Палацу культури міста Луцька - Вадима Хаїнського та учасника фестивалю - Дмитра Березюка;

Подія Міжнародного фестивалю "ЛіраФес" на facebook

БІЛЯ ЛУЦЬКИХ ХРАМІВ СЬОГОДНІ ЛУНАЄ НЕЗВИЧАЙНА МУЗИКА КОЗАЦЬКИХ ЧАСІВ. 

МУЗИКАНТИ З ТРЬОХ КРАЇН ПРОСЛАВЛЯЛИ У ЛУЦЬКУ БОЖУ МАТІР.