Будинок культури мікрорайону Вересневе
Місце знаходження
вул. Корольова, 10
Телефон
(0332) 26 92 75
Працівники
Тетяна Ліпич
Тетяна Ліпич
Директор будинку культури мікрорайону Вересневе
Світлана Дарчич
Світлана Дарчич
художній керівник
Культурно-мистецькі заходи

Проходять різноманітні культурно-мистецькі заходи: святкові концерти, тематичні вечори з нагоди державних та релігійних свят, літературно-мистецькі години, виставки робіт майстрів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва, молодіжні дискотеки...

 

    Будинок культури є центром дозвілля для мешканців мікрорайону Вересневе. Це осередок творчої, виховної та просвітницької роботи, працівники якого намагаються всебічно охопити інтереси та потреби населення. 

    Приміщення будинку культури розраховане на 320 місць, збудоване у 1964 році, площа – 1100 кв.м. До 2000 р. знаходився у власності Гнідавського цукрового заводу, на цей час – у міській комунальній власності. 

    В приміщенні будинку культури знаходяться бібліотека-філія №3 для дітей та філія музичної школи №3.

     В будинку культури діє 7 клубних формувань, з яких:

        -  народна аматорська хорова капела «Дзвони Холмщини» ;

        - аматорський вокальний дует «Калинове намисто» .

         - вокальний аматорський ансамбль «Вересняночка» ;

         - ансамбль сучасного танцю «Ліберта кідс»;

        - хореографічна студія при зразковому ансамблю танцю «Волиняночка»;

        -  аматорський гурток художнього читання «Слово не криця» ;

        -  аматорський вокальний дует «Я і Ти».

 

Сторінка у Facebook

 

Народна аматорська хорова капела «Дзвони Холмщини» 

Керівник Мирослава Новакович

 

Аматорська народна хорова капела «Дзвони Холмщини» була створена у 1992 році. За двадцять років свого існування учасниками цього творчого колективу ставали передусім члени згаданого товариства, а також любителі хорового співу. Колектив багаторазово виступав з тематичними концертами, на урочистих заходах з нагоди Дня Перемоги, Соборності України, Незалежності України, 60-річчя депортації етнічних українців з території Польщі та 15-річчя утворення обласного товариства «Холмщина».

Хорова капела «Дзвони Холмщини» співала для учасників Міжнародних наукових конференцій у Луцьку та Холмі (Польща), Світових конгресів українців Холмщини та Підляшшя, Віче пам'яті та скорботи на Волині, Львівщині, Рівненщині, Дніпропетровщині, у Холмі.

У 2003 році хор був учасником пісенного фестивалю «Ми діти Данилового краю», а також неодноразово брав участь у міжнародному фестивалі-конкурсі «Пісні незабутого краю» (м. Городок, Львівська область). Слід зазначити, що на базі хору були створені чоловічий квартет «Жайвір» та жіноче вокальне тріо «Віра, Надія, Любов», які були лауреатами згаданого вище фестивалю. У 2011 році хорова капела «Дзвони Холмщини» стала лауреатом першої премії обласного конкурсу «Ти не згасла зоре ясна» імені О.Самохваленка - засновника та художнього керівника Волинського народного хору.

Щодо репертуару капели, то він дуже різноманітний та багатий. Безперечно, що його основу складають українські народні пісні з Холмщини та Підляшшя. Окрім цього, колектив має у своєму творчому доробку твори духовної музики, зразки української та західноєвропейської музичної класичної спадщини, хори волинських композиторів. Так, завдяки старанням багаторічного керівника колективу О. Й. Головерси, було видано нотний пісенник «Співає Холмщина». Більше того, це єдиний в Україні хоровий колектив холмщан, який пропагує пісенні перлини свого отчого краю та збагачує ними всеукраїнську культуру.

Капелі притаманна академічна манера співу та висока культура звучання. З перших днів свого існування та до серпня 2011 року її очолював високоосвічений музикант, автор багатьох відомих хорових творів Олександр Йосипович Головерса. З 2011 року керівником капели є доцент Львівської національної музичної академії імені М.Лисенка Новакович Мирослава Олександрівна. Концертмейстер колективу - Мельничук Галина Андріївна.

 

Опис