Духовий оркестр готується до ювілею

У 1958 році при Луцькому міському Будинку культури був створений духовий оркестр. Першим його організатором і керівником був Сергій Кузьмович Юрченко. На той час в оркестрі налічувалось 11 аматорів, пристрастю яких була духова музика. Репертуар складався переважно із творів, які виконували при проведенні громадсько-політичних, культурно-масових заходів.
Перший серйозний успіх прийшов до колективу у 1967 році під час проведення республіканського фестивалю самодіяльного мистецтва присвяченого 50-річчю Жовтневої революції. Духовий оркестр був нагороджений Дипломом І ступеня та золотою медаллю. За досягнуті успіхи постановою колегії Міністерства культури УРСР йому присвоїли почесне звання “народний самодіяльний”.
З 1970 по 1990 роки керівником народного самодіяльного духового оркестру був Ярослав Степанович Андрійчук. За цей період оркестр став зрілим, професійним колективом, хоч і з самодіяльним статусом.
У квітні 1981 року духовий оркестр успішно звітував перед обласною та республіканською комісіями на підтвердження звання “народний самодіяльний”, а в жовтні перед трудівниками м.Києва. Концертні програми засвідчили зрілість колективу, тональність, також ансамблевість, оригінальність розвитку музичного матеріалу, могутнє патетичне звучання.
Яскравими і радісними є свята – конкурси духової музики, які за традицією постійно проводяться у місті Луцьку. За високу виконавську майстерність оркестр неодноразово був удостоєний призу “Золота фанфара” та перехідного кубка переможця.
Оркестр – переможець ІІ та ІІІ Всесоюзних фестивалів народної творчості, присвячених 70-річчю Жовтневої революції. Нагороджений грамотами першого ступеня та золотими медалями оргкомітету фестивалів.
У 1988 році оркестр брав участь в І Всесоюзному конкурсі марш-параді духових оркестрів в Москві присвяченому Дню Перемоги і був нагороджений грамотою та дипломом військово-оркестрової служби Міністерства оборони СРСР.
У 1989 році колектив став переможцем республіканського телетурніру “Сонячні кларнети” (м.Київ) і в цьому ж році приймав участь у святкуванні днів міст Хелма та Грубешова (Польща).
З призначенням в 1990 році на посаду керівника, музиканта-професіонала Анатолія Вихованця, концертна афіша оркестру збагатилася музичними шедеврами напівзабутих, невідомих широкому загалу українських композиторів; оригінальними перекладами для оркестру музичних творів композиторів-класиків; музикою яскравою за образним змістом та цікавою за виконавськими прийомами.
У вересні 1993 року оркестр учасник Міжнародного фестивалю у Києві, де зайняв друге місце і був нагороджений грошовою премією Міністерства культури України.
У травні 1996 року оркестр став Дипломантом Міжнародного фестивалю духової музики “Сурми-96” у м. Рівне. У червні 1997 року творча поїздка колективу у місто Грубешів (Польща), у цьому ж році та 2000 році колектив Дипломант міжнародного фестивалю духової музики у м. Свідники (Польща).
У 1999-2003рр. – учасник звітного концерту майстрів мистецтв Волинської області в м. Києві.
- 2002р. – лауреат всеукраїнських конкурсів в містах Рівне та Трускавець.
- 2003р. – лауреат обласної мистецької премії імені Ігоря Стравінського.
- 2004р. – учасник міжнародного фестивалю духової музики в м. Свідники (Польща).
- 2007р. – лауреат фестивалів духової музики в м. Свідники та м.Свечє (Польща).

Щорічно оркестр дає понад 30 сольних оркестрів, що відбуваються в клубних установах міста, актових залах підприємств та установ, Театральному майдані та майдані біля головного корпусу ВДУ, мікрорайонах міста, парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки. Крім цього, оркестр постійний учасник святкових концертів, обласних і міських культурно-мистецьких свят, фестивалів, конкурсів, марш-парадів, урочистих мітингів.
За 50 років безперервної творчої діяльності в колективі склалися багаті традиції концертного виконавства, сформувався репертуар із кращих зразків світової та вітчизняної музики різних епох і стилів, враховані сьогоденні запити і смаки публіки.
Керівник і диригент оркестру, відмінник народної освіти України Анатолій Вихованець.
Святковий концерт оркестру відбудеться 20 листапада о 18 год.