70 років від дня народження Людмили Лежанської

Пишеться і пишу, бо хочу доробити те,

ради чого жила, те, за що мала щастя:

рукописи моїх поезій – дитячих і дорослих. 

(Л. Лежанська. Запис в щоденнику. Січень. 1978)


У Волинській обласній бібліотеці для юнацтва згадували Людмилу Лежанську письменницю з сонячною душею і постійним відчуттям щастя. 11 березня 2016 року виповнилось 70 років від дня народження української письменниці Людмили Лежанської. Доля їй відміряла всього 34 роки життя. 30 років з них Людмила була знерухомлена – міозит знищував м’язи тіла, найстрашніше було те, що біль вона відчувала постійно, до останнього подиху. Згадати письменницю з сонячною душею і постійним відчуттям щастя прийшли поціновувачі поетичного слова різних професій, учні луцьких шкіл. Запросили до розмови племінницю Людмили Лежанської Ларису Стасюк, старшого товариша, колегу і сусіда – письменника Івана Чернецького. Поезію, поетичні монтажі про життя, любов, маму, природу натхненно читали юні актори дитячої театральної студії «Бешкетники» Палацу культури міста Луцька під керівництвом Вадима Хаїнського – Марта Красун, Павло Нечипоренко, Анастасія та Іванна Онищук, Єва Радченко, Олег Черніка. З великим інтересом всі присутні слухали спогади лікаря і друга письменниці Василя Іщука у телефільмі ВОТРК з серії «Видатні постаті Волині. Людмила Лежанська: «Метелик на долоні вічності».

Кожна людина, прийшовши у цей світ виконує свою і тільки свою місію, і цінувати своє життя усіх нас сьогодні спонукала поезія Людмили Лежанської: «Життя, ти міцніш притиснись до грудей, напій мене соком,– я ж так бо тебе люблю, що витерплю будь-який біль…Стискай мене міцно в обіймах, щоб не лишилось неторканим анічогісінько, бо все, що в мені – твоє! Тому я приймаю тебе усяким – ласкавим, жорстоким… Визнаю лиш таку любов».

. http://vollibr.org.ua/index.php/component/content/article?layout=edit&id=622

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Такаж Надія Заславська гідно виступила на обласному конкурсі читців "Мій любий краю" у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки в селі Колодяжне. http://www.nmck-volyn.com.ua/news_detail.php?id=319