Духовому оркестру - 60 років!

19 листопада 2018 року о 18.00 відбувся концерт народного аматорського духового оркестру Палацу культури міста Луцька «У сяйві мелодій», з нагоди 60-річчя створення колективу. Керівник та диригент– заслужений працівник культури України Анатолій Вихованець.

Присутні мали можливість почути музику видатних композиторів Л.Бетховена, В. Моцарта, Й. Штрауса, Ф. Шуберта, Ф. Шопена, Л. Паулса, Дж.Керна, П. Моріа, Ф. Германа,тощо. Більшість творів звучали в аранжуванні Анатолія Вихованця. Слухачі відчули кожну ноту завдяки музикантам-солістам: рояль – Андрій Бетюга, Ольга Гришина, Макар Войнаровський; клавішні – Андрій Войнаровський; флейта пана – Павло Бовканюк; кларнет – Олег Клейзун та Матвій Матвійчук. Чарівні голоси Вікторії Чайки, Ірини Вихованець, вокального гурту «Нота-Нео», вокального ансамблю «Іncanto», дуету «Елегія» у складі Катерини Токало та Марії Науменко підкреслили неймовірну силу музики. Всіх заворожило ідеальне поєднання гри духового оркестру та ансамблю скрипалів Волинського коледжу культури і мистецтв імені І. Стравінського. Під час концерту глядачі не відпускали солістів, музикантів та диригента без гучних аплодисментів та вигуків «браво». Це грандіозне музичне дійство не могло не зібрати повний аншлаг.

Всі присутні ще раз переконалися, що найбільші, найсвітліші почуття, які не можна висловити словами, передають духові інструменти об'єднані в оркестр. Ця велична музика, бентежить кожного присутнього в залі, захоплює в полон кожне серце, адже звучить не просто музика, а музичні шедеври від титанів мистецтва.

Ювіляри отримали благословення від представників духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату отця Володимира та отця Ярослава. Керівник колективу удостоївся церковної медалі «за жертовність та любов до України». Також вітальні слова звучали від заступника Луцького міського голови Костянтина Петрочука, заступника директора обласного науково-методичного центру культури Волині Віталія Клімчука. Директор Палацу культури міста Луцька Юрій Войнаровський разом із художнім керівником, ведучою концерту Тетяною Лець побажали колективу творчих здобутків в Україні та закордоном. На завершення концерту Анатолій Вихованець подякував за творчу співпрацю усім артистам і для всіх присутніх у залі процитував відому волинську поетесу Ніну Горик:

«В сяйві мелодій до тебе іду,

В звуках оркестру сміюся і плачу.

Ти найдорожчий для мене в житті –

Мій дорогий слухачу!!!»

Історична довідка:

Перший керівник колективу Сергій Юрченко зумів об’єднати музикантів, із його легкої диригентської руки по сьогоднішній день працює духовий оркестр. З 1965 року колектив очолив талановитий викладач музичного училища Анатолій Тиможинський, саме його заслугою є те, що в 1967 році оркестру присвоєно звання «народний аматорський». У 70-90-х роках духовий оркестр очолював Ярослав Андрійчук, цей період позначений значними здобутками, колектив став зрілим та професійним. З призначенням на посаду керівника в 1990 році музиканта-професіонала Анатолія Вихованця, нині заслужений працівник культури України, концертна афіша оркестру збагатилася музичними шедеврами напівзабутих українських композиторів, оригінальними перекладами музичних творів композиторів-класиків, яскравою музикою за образним змістом та цікавою за виконавськими прийомами.