"Волинянка" - творчий звіт

10 травня в рамках мистецької декади відбувся звітний концерт народного аматорського ансамблю танцю «Волинянка», керівник заслужений працівник України Олег Козачук та народного аматорського оркестру народних інструментів «Волинянка», керівник Віталій Охманюк

Народний аматорський ансамбль танцю “Волинянка” - один з не багатьох аматорських колективів Волині, який є відомим в Україні та далеко за її межами. Колектив створений у 1959 році. У 1960 році присвоєно почесне звання «народний самодіяльний»

Біля витоків ансамблю танцю стояв Ілля Богданець, також за довгий період керівниками працювали Едуард Шихман, Володимир Мамчур та Володимир Чернов.

У репертуарі колективу – танці, створені на основі місцевого фольклору. В постановках використані підмічені на сільських, масових народних гуляннях цілісні хореографічні сцени, які увібрали в себе багато унікальних танцювальних рухів, динамічних хореографічних картинок споконвічної самобутності.

3 2011 року колектив очолює заслужений працівник культури України Олег Козачук, який збагачує репертуар новими постановками. Одна з таких постановок «Фрагменти весілля західного полісся в танцях та забавах» отримала спеціальну нагороду на конкурсі «Тиждень культури Бескидської » (Польща).

За час існування колективу змінилося не одне покоління його вихованців! Кращі з них стали провідними балетмейстерами та керівниками танцювальних колективів міста, артистами, викладачами спеціалізованих навчальних закладів. Народний аматорський ансамбль танцю “Волинянка” об’єднує людей різних за професією та віком, закоханих у мистецтво танцю. На даний час склад колективу налічує 58 чоловік, це молоді люди віком від 14 років.

Особливим успіхом у глядачів користуються волинські танці: «Романівські витребеньки», «Гупали», «Волинська кадриль», «Кружало», «Перегоня», «Комарики-дзюбрики», «Український ліричний з бубнами», українські танці «Козацькі забави» , «Гопак», „Поліська полька”. За останній рік репертуар колективу поповнився хореографічними композиціями « Ой зелене жито» та «Вітерець». Велика увага приділяється підбору концертних костюмів, в основному використовуються костюми виготовлені за автентичними народними зразками.

Акомпонує ансамблю народний аматорський оркестр народних інструментів «Волинянка», який був створений 1964 році для супроводу ансамблю танцю. Першим керівником оркестру був віртуоз-скрипаль, народний артист України Товій Рівець. Також оркестром «Волинянка» керували Заслужений працівник культури України Анатолій Вихованець, Анатолій Кухтюк, Заслужений працівник культури України Олександр Мізюк, Олександр П’ятачук. Нині керівник Віталій Охманюк.

За роки існування ансамбль став осередком народної культури та центром виховання молоді засобами українського національного мистецтва. Своєю творчою працею колектив ансамблю «Волинянка» робить вагомий внесок у відродження і збереження українських хореографічних традицій.

Сповнені почуттям гордості за свою національну приналежність, самодіяльні артисти пропагували українське мистецтво в багатьох країнах світу. Зарубіжна преса не раз зазначала, що цей колектив високої хореографічної культури із своїм самобутнім творчим обличчям, який гідно демонструє кращі зразки Українського народного мистецтва. Кожен танок “Волинянки” – це лірика і гумор, грація і темперамент, вікові традиції і сучасність. І де б не був ансамбль «Волинянка» завжди залишає незабутні враження та спогади не тільки від концертних виступів, виконавської майстерності, але й від простої, звичайної вихованості та культури української молоді. Колектив є офіційним членом української секції CIOFF.

На своєму творчому шляху впродовж 1968—2018 років колектив “Волинянки” здобув десятки мистецьких перемог на Міжнародних і Всеукраїнських конкурсах і фестивалях.Він є добре знаний не лише в Україні, а й в багатьох країнах світу.

Жодне свято міста не обходиться без участі ансамблю танцю «Волинянка». За вагомий внесок у розвиток та пропаганду народного хореографічного мистецтва ансамбль танцю «Волинянка» неодноразово був відзначений Почесними грамотами, подяками тощо. Колектив не зупиняється на досягнутому, розвивається, створює нові танцювальні композиції, постійно працює над підвищенням культурного та професійного рівня. Своїм натхненним мистецтвом «Волинянка» робить певний внесок у національне відродження і розвиток танцювального мистецтва України.

Привітав колектив від імені влади заступник директора департаменту культури Луцької міської ради Андрій Ломага

 

Заключне слово сказав Олег Козачук