Гостини на Вересневому: як лучани зиму проводжали, весну зустрічали

Третій рік поспіль жителі Вересневого усім мікрорайоном відзначають одне з найбільших християнських свят – Стрітення. Також цей день у народі здавна символізує зустріч зими з весною. Для лучан, які проживають у цьому мікрорайоні, – це перш за все можливість згуртуватися, дістати позитивні емоції на весь рік. Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» традиційно підтримав ініціативу Будинку культури мікрорайону Вересневе та долучився до організації святкового дійства.

– Коли я прийшла на роботу в Будинок культури, захотілося організувати свій традиційний захід, адже в нас дуже багато талановитих колективів, виконавців, митців, – зазначає організаторка свята, директор Будинку культуриТетяна Ліпич. – Щороку ми експериментуємо, додаємо щось нове. Цьогоріч, крім фольклорних виступів, увазі глядача було представлено пісочну анімацію у виконанні арт-терапевта, практичного психолога Юлії Арсенюк. Також, крім традиційного кулешу, гості свята мали нагоду посмакувати картопляним рагу.

До організації свята жителі мікрорайону долучилися не лише ідеями, а й справами – жінки зробили ярмарок домашньої випічки, чоловіки ж варили ароматний куліш та картоплю.

Тим часом у фойє Будинку культури розмістилися виставка-продаж сувенірів та гончарний майстер-клас від майстрів народного мистецтва. Навколо гончара Анатолія Філозофа згуртувалися юні мешканці Вересневого. Митець розповів про особливості керамічних свищиків та секрети їх виготовлення:

– Свищик – багатофункціональний виріб. Це оберіг, іграшка, музичний інструмент. Разом з тим – це феномен народної культури, наповнений прадавнім змістом.

А мисткиня Тетяна Вегера демонструвала свої вироби з глини – глечики, дзвіночки, підкови. Жінка каже, що кожна зображена на них рослина є оберегом: жолудь символізує міцне здоров’я, шипшина і сонях – багатство й добробут.

Весняним настроєм та розмаїтим репертуаром артистів потішив гостей святковий концерт. Колектив «Світлиця» з села Ратнів, ансамбль бального танцю «Юність», вокаліст Олег Столяр, колектив «Студентске натхнення», вокаліст-пародист Дзідзьо, ромський ансамбль «Ромале», джазовий колектив Carlos Bandos та інші дарували присутнім свою творчість.

Серед гостей свята – депутат Луцької міської ради від партії УКРОП Борис Смаль. Він зазначив, що у Вересневому живуть дуже щирі й привітні люди, які вміють і попрацювати на результат, і відпочити на славу.

– Це такий віддалений район, який дуже схожий своїм способом життя на село. Майже усі мешканці знайомі одне з одним. Вони беруть участь у всіх заходах. За останній час вдалося значно поліпшити умови проживання у мікрорайоні. Зокрема, торік розпочали будівництво стадіону, який чекає початку експлуатації, зараз відбувається капітальний ремонт поліклініки, приміщення якої багато років перебувало в аварійному стані. Також завдяки ініціативі «Вуличного комітету «Вересневий» та виділенню коштів з міського бюджету було здійснено каналізування вулиці Веселої, – розповів про життя мікрорайону Борис Смаль.

Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» неодноразово підтримував жителів Вересневого. Зокрема, спільно з небайдужими батьками в ДНЗ №8 та ЗОШ №16 створено фонди розвитку навчальних закладів, які нині успішно функціонують. Також Фонд Ігоря Палиці “Тільки разом” допоміг мешканцям Вересневого зареєструвати низку ОСББ та ОСН «Вуличний комітет «Вересневий», надавши додаткові можливості для підсилення їхньої самоорганізації й отримання практичних навиків щодо господарювання. Неодноразово Фонд долучався до організації святкових заходів, а восени минулого року жителі Вересневого спільно з Фондом святкували День кварталу, який об’єднав кількасот лучан.

http://tilkyrazom.com.ua/gostyny-na-veresnevomu-yak-luchany-zymu-provodzhaly-vesnu-zustrichaly/