Палац культури відсвяткував 60-літття

Ось так Палац культури міста Луцька святкує 60-літній ювілей:

- Відео - https://www.youtube.com/watch?v=_qSOic5IPLY

http://www.volynpost.com/news/100984-z-muzykoyu-ta-kvitamy-palac-kultury-vidsviatkuvav-60-richchia

https://www.volynnews.com/news/culture/palats-kultury-lutsku-sviatkuye-iuviley-60-rokiv/

http://vip.volyn.ua/articles/z-pisnyamy-i-tancyamy-luckyy-palac-kultury-vidsvyatkuvav-yuviley-foto

http://culture-lutsk.org.ua/novyny/2017-11-10/palats_kultury-mista-lutska

Палац культури розпочав свою роботу далекого 1957 року у статусі Будинку культури. Згодом він носив назву Народного дому «Просвіта», а нині має горде звання Палацу культури обласного центру.

«Коли хтось питає, що там у «Просвіті» сьогодні, я, хвилюючись, кажу: Палац культури міста Луцька - це духовна святиня культури нашого міста», -зауважив директор Палацу культури, заслужений діяч мистецтв Юрій Войнаровський, який ось уже 30 років очолює заклад.

За 60 років зазнала змін й будівля. Пік змін припав на 70-ті роки, коли добудували велику сцену та другий корпус. Останній ремонт капітальний відбувся вже у 2000-них роках, тож нині приміщення палацу красив та сучасне.

Та душею закладу є його люди та колективи. Нині у палаці працює 185 людей, є 10 дорослих колективів та один дитячий зразковий, понад 2000 учасників гуртків та понад 100 тисяч відвідувачів на рік, які приходять на заходи у закладі.

«Крім того, Палац культури є засновником фестивалю «Поліське літо з фольклором», який раз на два роки теж збирає багато людей…Ми найбільше вдячні нашим глядачам нашим мамам, татам, бабусям та дідусям , які приводять до нас дітей на заняття в студії», - зауважу Войнаровський. Нині у Палаці культури хочуть створити музей, аби глядачі бачили здобутки, яких за 60 років накопичилося чимало.

У холі зустрічалися добре знайомі учасники колективів та радо розмовляли, ділячись новинами. Усіх гостей свята запрошували до залу. Відзначити ювілей прийшло чимало чинних та колишніх працівників культури, а також учасники гуртків та колективів, тож захід відбувся у майже сімейній атмосфері.

Любов Мельничук, яка співає в аматорському хорі «Посвіт», розповіла, що пишається можливістю долучитися до творення історії закладу та вдячна за таку можливість.

«Ми є теж є представниками Палацу культури.. Ми маємо, куди приходити, ми отримуємо величезне задоволення, у нас прекрасні керівники…. Важко було - нас не сприймали й досі дехто не сприймає. Але ми патріоти –любимо свою Україну та пісню», розповідала учасниця хору «Посвіт» Любов Мельничук.

Глядачам продемонстрували фільм про те, як за ці 60 літ змінився Палац культури, з чого починалися нин6і знані у світі колективи та яких успіхів досягли донині. У стрічці Войнаровський розповідав й про засновників колективів та людей, які вдихнули життя у «Волиняночку» чи з надзвичайним ентузіазмом створювали хор «Посвіт».

Також організували грандіозний концерт із танцювальними номерами та співами, які «розбавили» спогадами» колишніх керівників Палацу культури. Цікаво, що деякі колективи, які виступали на сцені, були запрошені із інших закладів, де їх навчають та тренують «випускники» Палацу культури.

 

ПАЛАЦ КУЛЬТУРИ У ЛУЦЬКУ СВЯТКУЄ 60-ЛІТНІЙ ЮВІЛЕЙ

Від Будинку культури до Палацу: за 60 років з українською культурою познайомили Європу, Китай та Америку. А для волинян Палац культури став центром, який щороку збирає тисячі глядачів.

Урочистості з нагоди 60-річчя від дня створення закладу відбулися 8 листопада.

Директор Палацу культури Луцька, заслужений діяч мистецтв Юрій Войнаровський пишається тим, що очолює такий заклад.

«На сьогодні ми маємо 10 народних колективів та один дитячий зразковий, які є гордістю не лише міста, а й країни. Також маємо понад 2 тисячі учасників гуртків та понад 100 тисяч відвідувачів у рік. Також Палац культури є засновником фестивалю «Поліське літо з фольклором», який відбувається раз у два роки», - розповідає Юрій Войнаровський.

Привітав з ювілеєм іменинників виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт.

«Палац культури сьогодні іменинник, а 60 років це визначальна дата для такого закладу, який є культурним центром не лише для Луцька, а й для області. Тут відбуваються чудові концерти, вирує мистецьке життя, проявляється творчість. Бажаю й у майбутньому нових досягнень та вдячних на аплодисменти глядачів», - каже посадовець.

Учасниця народної аматорської хорової капели «Посвіт» пані Любов розповіла, що зараз вони виконують велику роль у патріотичному вихованні молоді.

«Ми щасливі, що сюди приходимо, адже даруємо людям щастя й самі надихаємося. На початках було важко, бо влада не сприймала українську культуру, народну пісню, адже це був радянський час. Але ми патріоти, любимо свою пісню, Україну і несемо нашу культуру різним поколінням. Зараз часто виступаємо у школах, розповідаємо про історію українського народу, традиції й ми бачимо, як зростає національна свідомість», - розповіла пані Любов.

Учасникам заходу показали історію закладу, яка бере свій початок із 1957 року. Це був не лише мистецький, а й духовний центр Волині, де вирувало мистецьке життя. А на другому поверсі була дискотека, куди приходили близько 400 людей. Також у закладі показували й театралізовані вистави.

Палац культури - це десятки колективів, про які знають в усьому світі. Для прикладу, народний аматорський ансамбль танцю «Волинянка», заснований у 1960 року, за цей час виступив у Китаї, Америці, об'їздив ледь не всю Європу.

А для того, аби про історію розвитку цього культурного центру знали більше, в Палаці культури мають намір створити музей, адже показати тут справді є що.