Ювілейний концерт хору ветеранів війни та праці "Подвиг"

5 травня відбувся концерт Народного аматорського чоловічого хору ветеранів війни та праці "Подвиг" з нагоди 35-річчя створення колективу. У вимірі людського життя 35 – вік зрілості, 70 – вік поваги. Ми ж вшановуємо обидві дати – бо у 45-му вони принесли мир і не лише своїй рідній землі, а усій Європі; а у 80-му – зібралися у чималий творчий колектив, бо вважали, що не мають права на забуття.

Зараз важкі часи, земля омита материнськими та вдовиними сльозами. Наші хлопці, захищаючи Україну, йдуть у солдати. Ми пам’ятаємо історичне надбання Великої Вітчизняної війни, коли на полі бою артисти виконували пісні підіймаючи бойовий патріотичний дух солдатів. Така наша участь – комусь йти в бій, а комусь надихати піснею, надавати сили боротись. І прикладом звитяги, честі і патріотизму для нас завжди були, є і будуть ці мужні, талановиті та стійкі чоловіки. Хор «Подвиг» – це історія нашого краю і єдиний на Волині колектив, в репертуарі якого пісні воєнних літ. Учасники хору пережили лихоліття війни з фашизмом, відбудову, голод… І в наш неспокійний час мовою патріотичної та духовної пісні звеличують Україну.

Музичний дарунок, композицію фронтових пісень ветеранам подарували Андрій Роїк та Уляна Томчук.

Під час ювілейного концерту згадали про людину, яка уже 35 років є пульсом колективу, його серцебиттям і настроєм. Заслужений працівник культури України Олександр Мізюк – з дня заснування хору був концертмейстером, з 1991 року – художнім керівником, і до сьогодні – незмінний акомпаніатор і автор аранжувань.

Також відзначили, незмінного керівника хору, талановиту, тендітну, мужню жінку – Оксану Джигу, котра майже 20 років свого професійного життя віддала і продовжує віддавати улюбленій справі.

Протягом всього концерту демонструвалися слайди з архіву хору «Подвиг», глядачі мали нагоду побачити творче життя колективу: виступи на різних сценах і площах, численні нагороди отримані за роки існування та те як змістовно хор проводить відпочинок.

Учнівська молодь міста ювілярам вручила квіти та червоні маки, як символ перемоги, примирення і пам’яті. Адже маків цвіт рясніє там, де пам’ятають… Там, де шанують минувшину і щиро вірять у мирне майбутнє.

Привітати колектив з ювілеєм прийшли міський голова Микола Романюк та численні шанувальники "Подвигу". Микола Романюк щиро подякував ветеранам за творчість та за їх особистий приклад любові до життя. "Ви є гордістю нашого міста, з вас можна писати історію нашого краю", – сказав міський голова і побажав усім міцного здоров’я, довголіття, родинного тепла та мирного неба.