Літературно-мистецька година «І все на світі треба пережити…» з нагоди 85-ї річниці Ліни Костенко

19 березня о 15.00 з нагоди 85-ї річниці від дня народження української письменниці Ліни Костенко в мистецькому салоні "Артист" Палацу культури міста Луцька відбулася літературно-мистецька година «І все на світі треба пережити…»
Всі оплески, що лунали впродовж літературно-мистецького дійства були присвячені письменниці, яку ми любимо, цінуємо та шануємо. Спасибі за всі ті хороші, правдиві слова, що присутні у Ваших творах, Ліно Василівно! Ви не скорили Слово, ні! Ви зі Словом – одне ціле. Усе, що сходить з Вашого пера, знаходить найщиріші відгуки у наших душах!

Інтерактивна зустріч була побудована на основі відеомонтажу: відео були взяті з хотсингу ”Youtube”, які записувались у Рівному і Харкові, де Ліна Василівна у 2011 році побувала у рамках презентації книги “Записки українського самашедшого”. У них - спогади про ці міста, про вигаданий чи реальний феномен українського Сходу, а також про враження від попередніх ювілеїв та привітань, які свого часу готувала для Ліни Костенко молодь.

 

Оксана Мамчар - менеджер за фахом - поділиася враженнями від творчості Ліни Василіни та прочитала вірш “Страшні слова, коли вони мовчать...”

А методист Палацу культури міста Луцька Вадим Хаїнський продемонстрував приклад сучасного прочитання поезій зі збірки «Над берегами вічної ріки» та прочитав вибрані твори.

Декламували поезію Ліни Костенко студенти 1 курсу спеціалізації “Видовищно-театралізовані заходи” ВДУКіМ ім. І.Стравінського: Данило Гусак та Філіп Гарбуз.

Читали актуальні твори письменниці учасники творчої майстерні артистки Волинського обласного академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка Світлани Органісти Анжеліка Оніщук, Анна Кутова та Ангеліна Платко, яка, зокрема, прочитала уривок з роману “Записки українського самашедшого”

Світлана Органіста прочитала уривок роману у віршах «Маруся Чурай» та кілька поезій, які супроводжують її на творчому шляху.

Зібралися шанувальники творчості української поетеси.

Завершився вечір «Пісенькою з варіаціями» у виконанні ведучого заходу – Андрія Роїка.

Згаали і про лікаря-кардіологя Луцької міської поліклініки №2 Анатолія Дмитровича Остап'юка, який шість років життя присвятив вивченню історичного роману у віршах «Маруся Чурай». Наприкінці 2009 року весь текст роману – 150 сторінок – було вивчено, він звучав 6 годин. Тоді й постало питання про сценічне втілення твору з використанням синтезу мистецтв: художнього читання, музики, вокалу, пантоміми, сценографії. Режисером був Віталій Герасимлюк. З архіву кіностудії Волинь глядачам було представлено відеофрагмент цієї вистави, прем’єра якої відбулася 5 років тому.