Творчий проект “Великодня майстерня”

20 березня в мистецькому салоні "Артист" за участю міського голови Миколи Романюка та начальника управління культури Тетяни Гнатів відбулося відкриття творчого проекту “Великодня майстерня”. Від сьогодні і до 13 квітня майстри влаштовуватимуть різноманітні майстер-класи з розписування писанок, бісероплетіння, ліплення з глини, писанки з вовни, декупажу дерев'яної писанки, виробів з сіна, сувенірів з фетру тощо. Підведення підсумків творчого проекту “Великодня майстерня” відбудеться 13 квітня.

Розпочинаючи захід, начальник управління культури Тетяна Гнатів зазначила, що наближається одне з найбільших свят — Великдень, яке з нетерпінням усі чекають. До нього всі готуються по-особливому. У рамках підготовки до свята ми розпочинаємо творчий проект “Великодня майстерня”. До участі у проекті долучилися 20 майстрів народної творчості. Тетяна Гнатів наголосила, що проект відкритий для всіх і до нього можуть долучатися усі охочі.

Першими учасниками проекту стали діти, батьки яких є учасниками АТО, та захищають цілісність та незалежність України.

Слова вдячності на адресу майстрів, які долучилися до проекту, висловив міський голова Микола Романюк. На його переконання, ці люди бережуть і примножують наші традиції. “У вас вже є свої учні, яким ви передаєте знання. Це дуже добре, адже - це наші національні традиції, культура та історія. Я впевнений, що дітки, які беруть участь у проекті, здобудуть нові знання та продовжуватимуть столітні традиції нашого народу і поки ми це робимо, доти наша нація існуватиме”, - наголосив він.

Микола Романюк запропонував, аби писанки, які розпишуть діти, були передані нашим військовослужбовцям, що виконують завдання у зоні АТО. Міський голова розповів, що нещодавно повернувся з міста Волноваха Донецької області, де зустрічався з бійцями та передав їм малюнки учнів Луцької дитячої художньої школи. “Хлопці розповідали, що після важкого дня, вони заходять у бліндаж, дивляться на малюнок і набираються сили. Вони переконані, що переможуть, а дитяча творчість піднімає бойовий дух”, - зазначив він.

Міський голова побажав, аби якнайшвидше завершилася війна, батьки дітей повернулися додому живими та здоровими, і вони разом мали можливість розписувати писанки.

Також міський голова подарував дітям книжку Андрія Бондарука “Як написати пасанку”.

Після відкриття “Великодньої майстерні” розпочалися майстер-класи. Міський голова Микола Романюк разом з дітками спробував розписувати писанки. Андрій Бондарук поінформував про особливості створення писанки.

 

Джерело: http://lutskrada.gov.ua

http://uanews.volyn.ua/society/2015/03/20/14420.html