Вечір-реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні «Герої не вмирають»

Трагічні дні Революції Гідності, коли злочинна влада розстрілювала власний народ, згадували у Луцьку, вшановуючи Героїв Небесної Сотні.
Вечір-реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні «Герої не вмирають» відбувся 20 лютого у Палаці культури міста Луцька.
Щоб схилити голови перед світлою пам’яттю Героїв Небесної Сотні, які віддали життя за гідне майбутнє України, у Палаці культури зібралися сотні юних лучан, а також люди поважного віку, представники міської влади та рідні лучан-героїв Небесної Сотні.
Розпочався захід із хореографічної композиції «Мамо, не плач» у виконанні студентів Волинського державного училища культури та мистецтв ім. Ігоря Стравінського.
Зразковий аматорський ансамбль танцю «Волиняночка» Палацу культури міста Луцька представив свою хореографічну композицію «У війни не дитяче обличчя», якою передав весь той біль, усю скорботу, яка була і рік назад.
Тих, хто, здійснивши особистий подвиг, віддав найцінніше – власне життя заради нової країни, волинян-героїв Небесної Сотні згадали поіменно. Це – Сергій Байдовський, Едуард Гриневич, Віктор Хом’як,Юрій Сидорчук, Іван Тарасюк, та Василь Мойсей.
Їхню пам'ять вшанували хвилиною мовчання.
У залі був присутній батько Василя Мойсея Михайло Іванович, якому подякували за виховання сина-патріота України та людину з великої літери. Луцький міський голова Микола Романюк зазначив, що Герої Небесної Сотні назавжди залишаться в серцях лучан, адже вони своїм прикладом змусили багатьох замислитися над тим, що Україна повинна бути вільною та незалежною, але за свободу і незалежність потрібно боротися. Він повідомив, що мама Василя Мойсея цього дня перебуває у Києві, де отримує за сина Зірку Героя України. Міський голова зазначив, що сучасну молодь вже ніхто не зможе загнати у новий Радянський Союз.
Батько Героя подякував лучанам за те, що вони пам’ятають його сина, який був патріотом. Він закликав молодь пам’ятати, що українців ніхто не поставить на коліна, та не забувати, що наша сила – у дружбі.
Пісню «Пливе кача», якою традиційно супроводжується прощання з Героями, усі присутні слухали стоячи. Завершили вечір-реквієм виконанням Державного Гімну України.
Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!»
У вечорі пам’яті брали участь:
- Капела бандуристів «Срібні струни Волині» ВДУКіМ;
- Галина Кажан –заслужена артистка України;
- Вокальний ансамбль СШ І-ІІІ ступенів №1 м. Луцьк;
- Хор СШ І-ІІІ ступенів №1 м. Луцька;
- Макар Войнаровський, учень другого класу ЛМШ №1;
- Камерний ансамбль ВДУКіМ;
- Зразковий аматорський ансамбль танцю «Волиняночка» Палацу культуи міста Луцька, керівник Олена Козачук;
- Студенти та викладачі ВДУКіМ.

 

http://www.volynnews.com/news/society/vechir-rekviyem..
http://visnyk.lutsk.ua/news/ukraine/regions/volyn/u-l..
http://www.lutsk.ua/fast-news/luchany-vshanuvaly-gero..