Відбулася літературно-мистецька година «З маминих уст»

 

В Палаці культури міста Луцька 19 лютого відбулася літературно-мистецька година «З маминих уст» з нагоди Міжнародного дня рідної мови.

Рідною прийнято вважати мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з її поколіннями. Рідною мовою ми називаємо ту мову, що першою засвоюється дитиною від матері і залишається зрозумілою на все життя. Рідну мову ми чули ще в утробі матері. Ми народжуємося і першим до нас приходить слово з колисковою материнською піснею, тихою казкою, добрим ласкавим і мудрим голосом матусі, він веде нас у широкий світ. І та щира, ласкава, ніжна, рідна мова, яка лунає з маминих уст, мов заповіт, вкарбована у наше серце навічно.

.

Мистецька година розпочалася віршем Леоніда Первомайського «Слово», який прочитав Вадим Хаїнський у супроводі ліричної мелодії у виконанні Андрія Пархонюка (най).

Солістка Палацу культури Анна Сліпчук виконала авторську пісню «мама»

Вірш "мама" читала учасниця гуртка «Слово не криця» будинку культури мікрорайону «Вересневе» Дарія Войцехівська

Учениця Луцької музичної школи Катерина Маматова виконала «Пісню Лади» на вірші С. Федорова, муз. О. Білаша

Також учень музичної школи №1 Олексій Островський українською народною піснею «Зібрались всі бурлаки» передав історію та могутній дух українського народу

 

З уст Вадима Хаїнського звучала поезія Лесі Українки із циклу "Сім струн", яка пронизана образом України - матері.

 

На завершення мистецької години «З маминих уст» всіх присутніх віншував фольклорний гурт «Волиняни» ЛМШ№3

Уляна Томчук виконала патріотичну пісню «Україна є! Україна Буде!»

Геніальні композитори користувалися українськими мелодіями у своїй творчості, а це значить, що вони чули вібрацію найвищих небес нашої мови. І сьогодні на нові твори сучасних композиторів надихає мелодійна українська мова. «Intermezzo» сучасного композитора Людмили Шукайло виконав учень Луцької музичної школи №1 Макар Войнаровський, та учениця тієї ж школи Катерина Озеруга виконала пісню «Рідний край», якою передала любов до рідного краю, до Батьківщини, адже її як і рідну матір не вибирають. Уляна Томчук виконала пісню на вірші Тараса Шевченка «По діброві вітер виє».

Ведучі Демчук Ольга та Вадим Хаїнський закликали бути вдячними мамі та народу за той цінний скарб - мову, та зберегти те слово, що гранилося віками.