Фінал творчих проектів «Різдвяна майстерня» та «Дива Коляди…»

20 січня у арт-галереї «Луцьк» відбулося підбиття підсумків творчих проектів «Різдвяна майстерня» та «Дива Коляди. Інсталяція: Дерево життя. Сіно, що народжує диво».

Ці проекти тривали з 19 грудня 2014 року по 19 січня 2015 року. У період новорічно-різдвяних свят усі охочі спілкувалися з майстрами народної творчості, вчилися ремеслу та ділилися секретами їхньої творчості. Проводилися також зустрічі з фольклористами, відбувалися майстер-класи з виконання автентичних колядок.

Упродовж проектів як діти, так і дорослі активно долучились до роботи. Майстер-класи відвідали понад 500 лучан та гостей міста. Для дітей з особливими потребами проведено понад 200 благодійних майстер-класів. Лише 58 благодійних майстер-класів для дітей соціально-незахищених категорій, відвідало близько 800 дітей.

В рамках цих проектів ділилися секретами виготовлення новорічно-різдвяної атрибутики та творили атмосферу зимової казки близько 20 майстрів:

  • Наталія Трубайло та Наталія Довгалюк (виготовлення новорічних скульптур із сіна);
  • Валентина Якимович (соломоплетіння та виготовлення дідухів);
  • Світлана Курбан (виготовлення оригінальних новорічних листівок);
  • Наталія Чубко (розпис скла);
  • Тамара Єрмолаєва (виготовлення новорічно-різдвяних композицій із паперової лози) ;
  • Олена Березовська (виготовлення іграшок з валяної вовни);
  • Михайло Мажара та Валерій Ленартович (гончарна справа);
  • Денис і Юлія Богданови (ялинкові прикраси з дерева, різдвяно-новорічні ляльки-мотанки) ;
  • Оксана Баховська (новорічно-різдвяні подарунки, виготовлені за допомогою гачка) ;
  • Валентина Пус, Оксана Жиганюк та Оксана Пус (новорічний декупаж).

Кожен майстер обрав собі учня і впродовж 10 днів презентуватиметься виставка їхніх найкращих робіт, виготовлених під час творчих проектів.

На виставці у арт-галереї «Луцьк» панує дух Різдва, тут представлено безліч різної новорічно-різдвяної атрибутики: вертеп виготовлений з вовни; дідухи – справжні витвори мистецтва різної форми та розмірів, прикрашені сухоцвітом та стрічками; фігурки ангелів виготовлені за допомогою різних технік, з сіна, паперу, соломи. Подарунком для усіх учасників свята стали чудові щедрівки, колядки та віншування у виконанні ансамблю народної музики “Волиняни” Луцької музичної школи №3, що довершили особливу атмосферу свята.

«Для нас дуже важливі саме традиційні промисли, які є пластом народної культури. Всі ці знання передаються з покоління в покоління. Дуже важливо, щоб цей зв'язок не переривався. Тож ці проекти якраз і орієнтовані на те, щоб розвивати та поширювати обряди та звичаї, передавати знання та вміння молодшому поколінню» – Тетяна Гнатів підсумувала плідну роботу майстрів народної творчості і вручила їм почесні подяки. А вихованці майстрів від Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді отримали солодкі гостинці.

Заступник голови ГО «Рукотвори Волині» Олена Березовська наголосила, що такі творчі проекти відбуваються з метою збереження, розвитку та популяризації народного ремесла, щоб діти продовжували традиції українського народу. І запевнила, що майстри візьмуть участь у подібних заходах, які можна організувати до Великодніх та інших свят.

По закінченню виставки усі ці рукотворні дива разом із вітальними листівками від дітей-учасників проектів будуть передані військовослужбовцям на схід України.