"Волиняночка" у Польщі

З 20 по 27 жовтня рамках програми обміну польсько-української молоді на запрошення фундації «Популяризації і Розвитку Бескид» зразковий аматорський ансамбль танцю «Волиняночка» Палацу культури міста Луцька перебував в навчально-відпочинковому осередку «Чардворек» в польському місті Бжозув Підкарпатського воєводства.
Впродовж восьми днів учасники колективу мали змогу поспілкуватися з польськими однолітками, продемонструвати творчі здібності, взяти участь у майстер-класах та спортивних змаганнях, відвідати визначні місця цього мальовничого гірського краю і разом з новими знайомими помандрувати вулицями Старого Міста, якому понад 150 років.
За допомогою презентації, яку підготував ансамбль танцю «Волиняночка», польська молодь познайомилися з Волинським краєм, його традиціями, минулим та сучасним.
Керівник ансамблю Олена Козачук, проводила майстер-класи, де навчила поляків основних танцювальних рухів традиційних танців регіону Полісся та Волині, а саме: «Трійка», «Печене порося», «Волинський краков’як», «Плескач», «Помело». Для учасників ансамблю танцю «Волиняночка» проводився майстер-клас з акторської майстерності та пантоміми відомим польським актором Мареком Писем.
Колектив мав два виступи разом з польським театральним колективом з міста Денов. Глядачі щирими оплесками вітали колектив з міста Луцька.
На завершення програми художній керівник Палацу культури Тетяна Лець та методист Уляна Томчук разом з учасниками колективу «Волиняночка» та польськими друзями виконали гімн Волинського краю «Волинь моя».