"Посвіту"-25!

14 жовтня о 12.00 у Палаці культури міста Луцька відбулися урочистості з нагоди 25-річчя народної аматорської хорової капели “Посвіт”.
В листопаді 1989 року ентузіаст і патріот Ростислав Григорович Кушнірук, зважаючи на непрості, в той час, політичні обставини, зібрав в гурт людей різного віку, різної долі, різних професій - медичних працівників, вчителів, робітників, агрономів, бухгалтерів, інженерів та домогосподарок, але однодумців і патріотів, яких єднала любов до матері-України, до народної пісні. Так народився своєрідний хоровий колектив національно-політичного спрямування, якому самі учасники дали назву “Посвіт”.
„Посвіт”- незмінний учасник фестивалів-конкурсів повстанських і стрілецьких пісень „Волинь повстанська”, „За волю України”. Вперше у їх виконанні за довгі роки мовчання на Волині зазвучали гімн “Ще не вмерла України...”, “Ой, у лузі червона калина”, “Не пора, не пора” та інші відомі натепер повстанські пісні.
Колективу аплодували у Палаці «Україна», на майдані Незалежності в місті Києві під час святкування річниць Української Повстанської Армії. Знають “Посвіт” в усіх куточках Волині, у Рівненській, Хмельницькій, Чернігівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Львівській, Житомирській та Запорізькій областях. Презентували учасники українську пісню і в Польщі та Білорусі.
Засновник колективу – заслужений працівник культури України - Ростислав Кушнірук, з 2012 року колектив очолює його учасниця - Алла Гас.
Урочистості з нагоди 25-річчя розпочалися літературно-музичною композицією, під час якої виконувалися твори з репертуару колективу різних років.

За активну творчу діяльність, великий вклад у розвиток аматорського мистецтва, патріотичне виховання та утвердження незалежності та суверенності України учасники були віздначені подяками Луцького міського голови, управління культури Волинської обласної адміністрації та управління культури Луцької міської ради, громадською організацією "Діти репресованих та політв’язнів", щирими гучними оплесками глядачів.
Слухаючи народну хорову капелу „Посвіт”, відчуваєш усю глибину народної пісні – героїку нашого народу в боротьбі за незалежність України.