Зразковий аматорський ансамбль танцю «Волиняночка» упіймав в Румунії «Золоту рибку»

Зразковий ансамбль танцю «Волиняночка» Палацу культури міста Луцька (керівник Олена Козачук, балетмейстер заслужений працівник культури України Олег Козачук) виборов Першу Премію на 22-му Міжнародному дитячому фестивалі-конкурсі фольклору «Золота рибка», який відбувався з 7 по 12 серпня в місті Тульча Румунія. Ця перемога далась українським дітям не просто, практично все літо вони готували конкурсну програму, яка повинна була відповідати умовам конкурсу. В конкурсі брали участь 24 колективи з семи країн світу, зокрема, Болгарії, Молдови, Польщі, Сербії, України та Румунії. Оцінювало конкурс кваліфіковане журі, яке складалось з семи професорів в галузі фольклору та музичного мистецтва. Треба наголосити, що це єдиний в світі дитячий конкурс фольклору такого рівня.

Хореографічною композицією «Вулиця» юні артисти покорили серця журі, яке відмітило, що програма України відповідає всім критеріям конкурсу: тривалість виступу 21 хвилина, автентичність твору, відповідність костюмів, віртуозність виконання, артистизм, а також живий музичний супровід (народний аматорський ансамбль народної музики «Волиняночка» - керівник Андрій Рихлюк). Ансамбль «Волиняночка» був удостоєний великої честі - закривати гала-концерт фестивалю.

Крім конкурсного виступу колектив мав декілька концертів в різних районах міста, брав участь в параді вулицями міста, в офіційних прийомах, була екскурсія дельтою Дунаю на пароплаві та зустріч з представниками української громади в Тульче. В котрий раз наші українські діти довели, що вони сучасні європейці, дружелюбні, відкриті до спілкування, хоча за час перебування в Румунії бачили до себе різне ставлення мешканців Тульчі та учасників фестивалю з різних країн.

Своїм фольклором, своєю культурою, своєю поведінкою лучани переконували, що Україна це чудова країна, з добрими, розумними людьми, які прагнуть миру на своїй рідній землі. Багато раз містом Тульча лунало «Слава Україні ! – Героям Слава !»