"Волиняночці" аплодували у Туреччині

Вже вкотре зразковий аматорський ансамбль танцю «Волиняночка» Палацу культури міста Луцька, під керівництвом талановитого хореографа-постановника Олени Козачук, представляв Україну на міжнародному фестивалі фольклору. На цей раз колектив завітав до міста Стамбул (Туреччина) для участі в 5-му дитячому міжнародному "КУЧУКЧЕКМЕДЖЕ" фестивалі, якій відбувся з 19 по 24 квітня 2014 року.

23 квітня в Туреччині відзначається День дитини, заснований 1-м президентом Туреччини Мустафою Кемаль Ататюрком. Саме цьму святу присвячуються дитячі фестивалі в Туреччині. В самому Стамбулі одночасно проходять 4 фестивалі, 2 в європейській частині, 2 в азіатській. «Волиняночка» брала участь в фестивалі, який проходив в європейській частині Стамбула окрузі Кучукчекмедже. Діти проживали в сімях своїх турецьких колег, учасників дитячого танцювального колективу, завдяки чому вони ближче змогли познайомитись, пізнати побут, інтереси турецьких дітй, та в якійсь мірі на час фестивалю стати членами їх родин. Хочеться відмітити дійсно тепле ставлення та справжню турботу про наших дітей їхніми турецькими «батьками», як вони їх самі називали.

Під час фестивалю ансамбль «Волиняночка» взяв участь в 6-ти концертах, отримали шквал аплодисментів від трьохтисячного залу «Аренамега», також діти були на офіційних прийомах у голови окружного муніципалітету, начальника освіти округу та начальника культури округу, де обмінялися сувенірами. Не забули організатори фестивалю і про відпочинок ,для всіх учасників фестивалю були організовані екскурсія в Стамбул-акваріум, та розваги в Стамбульському діснейленді, брали участь дитячі колективи з Латвії, Румунії, Шрі-Ланки, Індонезії та Туреччини. «Волиняночка» отримала запрошення на 2015 рік для участі у фестивалі, який буде проходити в азіатській частині Стамбула.

Сповнений незабутніх вражень про поїздку до Стамбула, ансамбль «Волиняночка» готується до наступних концертів та фестивалів, в яких планує взяти участь цим літом, колектив зробить усе, щоб горде ім’я рідної України стало відомим у всьому світі.