"Різдвяна майстерня"

Напередодні новорічно-різдвяних свят в Палаці культури міста Луцька традиційно відбувається творчий проєкт «Різдвяна майстерня»! Щороку усе більше дітей та дорослих долучається до народної творчості, аби ознайомитися із автентичними традиціями святкування Різдва та опанувати різноманітні техніки виготовлення святкової атрибутики.

Коли ми бачимо дідухи та вироби з соломи, то спочатку розцінюємо їх не більше, ніж прикраси або предмети інтер’єру. Але всі ці речі створювалися зовсім з інших причин, а їх справжнє призначення до кінця не вивчено. Про це детальніше розповідає на мистецьких зустрічах та майстер-класах майстер народної творчості Валентина Якимович

Анатолій Філозоф - відомий луцький майстер народної творчості, виготовляє глиняні музичні інструменти (свищики, окарини, дзвоники), підвіски, обереги, сільнички. Про глину він знає все, а, можливо, і більше.. 

Свищик - один з найскладніших вирoбів в процесі ліпки з глини, адже крім ліплення форми потрібно досягнути звучання. Тому, майстер-клас триває довше, ніж виготовлення інших виробів, проте результат того вартий! Під час роботи над глиняними виробами Анатолій Філозоф розважав учасників майстер-класу музичними партіям українських народних пісень.

Ірина Робак – відома луцька майстриня з валяння шерсті та художниця. Червоні, сині, жовті, зелені — різнобарвні волокна вовни, пухнасті клубки шерсті перетворюються на оригінальні прикраси, шалі, хустки, палантини, капелюшки та іграшки в руках Ірини.  Валяний виріб – це завжди ексклюзив. Кожен  витвір народжується з поєднання художньої майстерності та магічної сили самої вовни, яка в поєднанні з іншими натуральними волокнами та матеріалами «поводиться» завжди по-різному.

На рахунку майстрині Ірини Робак чимало різних майстер-класів. Хенд мейд став частиною її життя. Ірина радо ділиться досвідом з учнями в процесі творення цікавих, унікальних виробів. Оскільки на дворі зима, тож обрала для заняття тему – виготовлення зимових пташок, а саме "Божих пташечок",  з ниток.

Настала передсвяткова метушлива пора -  треба кудись бігти, щось особливе готувати, шукати подарунки, а поміж тим  у «Різдвяній майстерні» триває  натхненний творчий процес, творяться унікальні вироби для себе або на подарунок рідним під керівництвом чарівних майстринь Юлії Співак та Вікторії Шевчук