Відбулася мистецька година "Лесині листи"

У Палаці культури міста Луцька відбулося яскраве мистецьке дійство під назвою «Лесині листи». Діти та дорослі вибрали та прочитали уривки з особистої переписки Лесі Українки різних років її життя.
Ведучий мистецької години – керівник зразкової театральної студії «Бешкетники», режисер Палацу культури міста Луцька Вадим Хаїнський розповідає, що ідея провести захід виникла минулого року. Тоді під час однієї з репетицій діти прочитали декілька уривків із особистих листів Лесі Українки і були вражені глибиною думки та різносторонністю знань письменниці. Вадим згадує, як разом із вихованцями вони розбирали деякі терміни та перекладали іноземні слова, які використовувала поетеса у переписці.

Читати листи виявилося дуже цікаво, адже вони є своєрідним щоденником повсякденного життя Лесі Українки, або кажучи сучасною мовою – блогом. Та й інших засобів для спілкування на відстані тоді, фактично, не було. Це й робить епістолярну спадщину такою цікавою та корисною для усіх, хто цікавиться літературою та минувщиною. До того ж, поетеса вела активне листування - у деякі дні писала до десяти епістолярних творів. Усього ж зберіглося більше 700 листів Лариси Петрівни, які увійшли у окремі томи зібрання її творів.

Діти, каже Вадим Хаїнський, розкрили для себе постать Лесі Українки зовсім з іншого боку. Адже побачили не лише її канонічно-офіційний образ, а особисті риси, переживання, тривоги та печалі. Тому усі з ентузіазмом сприйняли ідею провести таку мистецьку годину: вибирали уривки з листів, продумували костюмовані образи, проводили репетиції, на яких текст аналізувався, виокремлювалася основна думка тощо.

Спеціально до мистецької години провели тематичний майстер-клас. Спільно з паперовою майстернею Олесі Іщук, діти візуалізовували основну думку листа. Тому на гостей свята чекала не лише декламація, а й презентація мініатюрних паперових саморобок.

Загалом у дійстві взяли участь 17 учасників. Позитивно, що до нього долучилися і батьки юних акторів. Зокрема, на мистецькій годині були представлені спільні театралізовані номери, під час яких велися драматичні діалоги.

 Джерело