Благодійні майстер-класи в рамках проєкту "Різдвяна майстерня"

Впродовж новорічно-різдвяних свят  діти з сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, діти з інвалідністю, діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування та діти з сімей учасників АТО, які перебувають на обліку в управлінні соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідали творчі майстер – класи у межах мистецького проєкту «Різдвяна майстерня» .

Талановиті майстри народних ремесел знайомили присутніх з новорічно-різдвяними звичаями та обрядами. Маленькі лучани навчилися власноруч виготовляти прикраси для оселі та сувеніри у подарунок рідним і близьким: зимові декоративні гірлянди на ялинку з лози, новорічні обереги з глини і лісової трави, святкові листівки у техніці кава-арт, ляльки – мотанки, вироби в техніці декупаж. Майстри народної творчості створили для дітей атмосферу зимової казки, ділилися секретами виготовлення новорічно-різдвяної атрибутики.

Участь у таких заходах є дуже важливою, оскільки дозволяє не лише долучитись до процесу творення чогось нового власними руками, отримати задоволення та позитивні емоції, а й проявити свій талант у творчості та познайомитись з давніми українськими традиціями.

12 січня провели «Різдвяну зустріч» для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які виховуються у прийомних сім’ях та дитячому будинку сімейного типу у межах мистецького проєкту «Різдвяна майстерня»  у співпраці з управлінням соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Луцької міської ради.

У місті Луцьку функціонує чотири прийомні сім’ї та один дитячий будинок сімейного типу у яких виховується тринадцять дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Привітали присутніх з різдвяно-новорічними святами, заступник міського голови Ірина Чебелюк, начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан та директор департаменту культури Тетяна Гнатів. Заступник міського голови Ірина Чебелюк побажала дітям та прийомним батькам здійснення усіх мрій та сподівань: «Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому, а Різдвяна зоря запалить у Ваших серцях вогонь віри, любові, надії та оптимізму!». Усі діти отримали особливі подарунки та солодощі від Луцької міської ради.

Присутні взяли участь у цікавих майстер-класах: святковий кошик з паперової лози, набір іграшок на ялинку, глиняний набір на Святвечір, аксесуари з шкіри, кухонні дошки у родинний дім та різдвяний оберіг павук.
Народні майстри не тільки показувала як і що робити, а й розповідала дітям про Різдвяні свята – його історію та традиції.

«Освоєння техніки декупажу - надзвичайно цікаво та пізнавально не лише для дітей а й дорослих, адже навіть при відсутності художньої освіти можна навчитись робити гарні, ексклюзивні речі своїми руками - панно, скриньки, кухонні дощечки і багато іншого» ділилася своїми враження прийомна мама Людмила Шурма.

Учасники заходу перейнялися справжнім духом Різдва, духом щедрості і доброти, відкинувши щоденні турботи. Такі заходи мотивуватимуть усіх на добрі вчинки.