"Великий льох"

"Великий льох"

У Луцьку показали виставу, яка повязала творчість Шевченка із нинішньою ситуацією в Україні. Показ вистави «Великий льох» театру-студії «Коло Лесі» відбулось сьогодні, 9 березня, у Палаці культури міста Луцька.

У день народження Тараса Шевченка луцькі актори дали нове життя його поемі «Великий льох». У виставі вони поєднали минуле й сучасне України, показали проблеми, які залишаються актуальними сотні років.

На початку дійства перед глядачами постали двоє підлітків, які вихваляються власними мобільними телефонами і доводять, що в житті важливі лише матеріальні цінності. Юнак з дівчиною знаходять «Кобзар» і починають ним жбурлятись, адже ніякої цінності книга для них не становить і дітям просто байдуже, хто її написав і для чого. Аж раптом підлітки розуміють, що забрели туди, де мобільного зв’язку немає, натомість відбуваються містичні речі.

Далі герої зустрічають на своєму шляху три загублені душі дівчат, які свого часу так чи інакше допомогли російським царям, три ворони, кожна з яких розповідає про свої злодіяння, та троє лірників, які через страх та жагу до грошей танцюють під чужу дудку.

У слова генія Тараса Шевченка автори сценарію вправно «вплели» сучасні мотиви. Зрештою, головні герої залишають свою байдужість та починають дивуватись вчинкам лірників, які не можуть протистояти обставинам. Попри доволі сумний вступ у фіналі на глядачів чекала перемога добра.

"Революція, майдан, АТО... Ми перероджуємося, реінкарнуємося, як нація.
Та не всім виявляється достатньо навіть такого уроку…Три душі, три ворони, три лірники. Дев'ять різних історій, що сплітаються в одну. Що страшніше: внутрішня боротьба чи зовнішня? Що чекає нас, українців, і як нам діяти? Можливо, ця історія підкаже вам правильну відповідь. Адже театр відкриває нам власні душі по-новому, а саме сила світлих душ може врятувати світ... ", - пишуть на своїй сторінці у Фейсбук організатори заходу.