Відбулася презентація арт-проекту “Дива Коляди”
8.12.2015

Сьогодні в арт-галереї “Луцьк” відбулося відкриття виставки художніх робіт бійців АТО - учасників проекту “Арт-постріл” ГО “П’ятерня” в рамках арт-проекту “Дива Коляди”.

У презентації проекту взяв участь міський голова Микола Романюк. Він у вітальному слові акцентував на важливості, неординарності заходу. Звертаючись до присутніх в арт-галереї авторів робіт, учасників АТО, міський голова сказав: “Дякую, що ви сьогодні разом з нами, ви заслуговуєте на велику шану і повагу. Дякую за подвиг, який ви здійснюєте, хай Бог поверне вам здоров’я сторицею”. Микола Романюк побажав, щоб над нашою землею було мирне небо, скоріше усі чоловіки, які знаходяться у зоні бойових дій, повернулися у свої родини неушкодженими

Благословив учасників акції та освятив лики святих, написані військовослужбовцями, отець Назар. У своїй проповіді він сказав, що після освячення це вже не картини, а ікони, до яких буде молитися багато людей, а вони зцілятимуть душі, робитимуть цей світ чистішим, добрішим, нестимуть любов і благодать.

Начальник управління культури міської ради Тетяна Гнатів повідомила, що арт-проект “Дива Коляди” у нашому місті реалізується вже третій рік поспіль. Колекція сакральних картин на склі “З житія Святого Миколая”, написаних бійцями АТО під час арт-терапевтичних занять в межах проекту “Арт — постріл”, буде експонуватися впродовж місяця в арт-галереї “Луцьк” .

Тетяна Гнатів розповіла, що в арт-галереї також відбуватимуться зустрічі з учасниками АТО та їхніми родинами, майстер-класи з виготовлення різдвяної атрибутики, вивчення автентичних колядок, щедрівок, інші мистецькі заходи.

Керівник ГО “П’ятерня”, художниця Тетяна Мялковська разом з іншими іконописцями-волонтерами протягом двох місяців писали цю чудову колекцію. Ікони створювали 35 учасників АТО, які перебували на лікуванні в обласному госпіталі для інвалідів війни. Хтось залишав лікувальний заклад, не дописавши картини, і його роботу закінчував інший військовослужбовець. Тож є ікони, писані кількома руками. Тетяна Мялковська щиро подякувала міському голові, управлінню культури міської ради за велике сприяння у реалізації проекту, придбання матеріалів для написання картин.

Зворушливості заходу додали пісенні молитви у виконанні учнів Луцького навчально-реабілітаційного центру. Діти також виготовили для учасників АТО з сіна і соломи янголів та дідухів, які створюватимуть у їхній домівках атмосферу традиційного Різдва. А фольклорний гурт “Жайворонки” виконав пісні про Святого Миколая.

Організатори акції запрошують лучан відвідати виставку, долучитися до благодійної справи – придбати святий образ на підтримку автора.

http://www.lutskrada.gov.ua/fast-news/vidbulasya-prezentaciya-art-proektu-dyva-kolyady-0