Народна аматорська хорова капела «Посвіт»

                                                                                                                                                

 Ростислав Кушнірук                                                                                                     Алла Гас                                                                     
Засновник колективу, заслужений працівник культури України                    Керівник колективу   

Колектив створений у 1989 році. Великий ентузіаст і патріот Ростислав Кушнірук зібрав в гурт людей різного віку, різних по характеру, різних професій. Всіх об'єднала любов до України, до народної і патріотичної пісні. Так народився хоровий колектив, якому самі учасники дали назву «Посвіт». У 1997 році   колективу присвоєно звання «народний  аматорський».

В період  національного відродження Волині кінця 80 –х початку 90-х років ХХ  ст., хорова капела «Посвіт» під керівництвом заслуженого працівника культури України Р.Кушнірука, патріотичними  піснями та палким словом піднімала дух тисяч людей, впливаючи на суспільно-політичне і культурно-мистецьке життя .

Основною метою творчої праці «Посвіту» було повернути до життя пласт незаконно заборонених більшовицьким режимом високохудожніх і патріотичних творів – козацьких, стрілецьких, повстанських, через виконуваний репертуар підняти дух  народу, повірити у свої сили, стати з колін і активно включитись в боротьбу за побудову самостійної соборної Української держави. Хорова капела «Посвіт» відтворює «затоплений острів» української повстанської пісні на Волині.  

Капела «Посвіт» брала участь у мітингах, освяченнях могил і пам'ятних знаків полеглим воїнам УПА, в перезахороненні жертв політичних репресій, фестивалях національного спрямування в місті Луцьку і Волинській області, Тернополі, Івано-Франківську, Рівному, Києві та Польщі. Колектив проводить велику просвітницьку роботу в загальноосвітніх школах, військових частинах, будинках культури і клубах, музеях, на відкритих майданах міст і сіл Волинської області та за її межами. Колектив учасник багатьох фестивалів повстанської пісні та урочистостей з нагоди державних свят.

У 2012 році  колектив очолила його учасниця Алла Гас.

В репертуарі колективу українські народні пісні, духовна музика, твори українських композиторів, історичні, козацькі та повстанські пісні.

Народна аматорська хорова капела «Посвіт»  упевнено зберігає  свою власну самобутність, своєрідність виконавської манери, що випливає з традицій волинського народного співу, нікого не наслідує й не самоповторюється. З вірою впевнено йде по благородному шляху духовного та національного відродження, утверджує принципи вільної розбудови незалежної України.