Народний аматорський ансамбль народного танцю «Волинянка»

Олег Козачук
Керівник колективу та постановник заслужений працівник культури України.

 

 

 

 

Колектив створений у 1959 році. У 1960 році колективу присвоєно звання «народний самодіяльний». Біля витоків ансамблю танцю стояв Ілля Богданець, також за довгий період існування ансамблю керівниками працювали Едуард Шихман, Володимир Мамчур та Володимир Чернов.

У репертуарі колективу – танці, створені на основі місцевого фольклору. В постановках використані підмічені на сільських, масових народних гуляннях цілісні хореографічні сцени, які увібрали в себе багато унікальних танцювальних рухів, динамічних хореографічних картинок споконвічної самобутності.

3 2011 року колектив очолює та збагачує репертуар новими постановками заслужений працівник культури України Олег Козачук. Його постановка «Фрагменти весілля західного полісся в танцях та забавах» отримала спеціальну нагороду на фестивалі в м.Вісла (Польща).

Особливим успіхом у глядачів користуються волинські танці: «Романівські витребеньки», «Гупали», «Волинська кадриль», «Кружало», «Перегоня», «Комарики-дзюбрики», «Український ліричний з бубнами», «Ось такі ми козаки»   «Гопак», «Поліська полька», «Буянський скакунець».

На своєму творчому шляху колектив «Волинянки» здобув десятки мистецьких перемог на Міжнародних і Всеукраїнських конкурсах та фестивалях.

Колектив є офіційним членом Української секції CIOФФ.

Кожен танок «Волинянки» – це лірика і гумор, грація і темперамент, вікові традиції і сучасність.