Зразковий ансамбль народного танцю «Волиняночка»

    Олена Козачук
 Керівник, заслужений працівник культури України.

 

 

 

 

 

      Зразковий ансамбль народного танцю «Волиняночка» створений у 1986 році. У 1987 році відбувся перший виступ колективу на обласному огляді-конкурсі народного танцю. За високу виконавську майстерність у 2004 році ансамблю присвоєно звання «зразковий».

За час існування колективу  в ньому працювали хореографи : Ніна Сторожик, Людмила Шилось, Людмила Зань, Олег Козачук, Вікторія Лопанова, Лариса Чернова; концертмейстери : Альберт Онніков, Ірина Рощина, Світлана Болотскіх, Андрій Лящук, Тетяна Жилюк, Олександр Федотов. 

     В складі ансамблю «Волиняночка» танцюють діти віком від 5 до 16 років. Усього колектив налічує 70 чоловік.  Також при ансамблі працює дитяча хореографічна студія, в якій мистецтву танцю навчається 300 дітей.    На протязі останніх двох років дівчатка віком від 10 років освоюють мистецтво фольклорного співу.

За роки пошуків і знахідок у царині традиційної культури, хореографічного та музичного мистецтва Волині, сформовано багатий репертуар, в основі якого народні ігри, забави, обрядові дійства з використанням відповідної атрибутики, музичних інструментів та іграшок. Концертна програма колективу налічує більше 30 номерів, це – хореографічні сюїти, вокально-хореографічні композиції, танцювальні мініатюри .

     Особливим успіхом у глядачів користуються волинські танці: «Веселі личаки», «Черевички», «Чибиряйчик», «Вулиця», «Полька-грайка», Вокально-хореографічна композиція «У дитячому крузі», танець-гра «Кізлик», танець-гра «Яровицькі забавлянки», танець-гра «Ой вийтеся огірочки», «Дударики», «Опудало», «Джуринські витівки». За останні роки репертуар колективу поповнився хореографічною композицією  «Ой Весна, Весниця», танцями «Поліські викрутаси», «Іди, іди дощику», «Волинський вітальний»,  «Котику сіренький», «Грицю, Грицю до роботи», «Коники» хореографічною композицію «Колискова для Ангелів».

Показником високого рівня професіоналізму та виконавської майстерності колективу є перемоги на Всеукраїнських та Міжнародних мистецьких форумах.

Ансамбль «Волиняночка» був неодноразовим переможцем обласного конкурсу народної хореографії

Літопис ансамблю «Волиняночка» розпочато попередніми поколіннями натхнених виконавців та продовжується сьогодні.

 

Викладачі дитячої хореографічної студії при ансамблі –  Вікторія Оксентович

Викладач народного співу – Ірина Снитюк

Костюмер Анна Жучко.