Розвиток польсько-українського співробітництва на основі культурної спадщини.

НАЗВА ПРОЄКТУ

"Розвиток польсько-українського співробітництва на основі культурної спадщини" реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020, що діє в рамках Європейського інструменту сусідства.

 Проект реалізується в польсько-українському партнерстві. Головним бенефіціаром та ініціатором проекту є Районний центр курпійовської культури ім.О.Владислава Скерковського в Мишинці. Українська сторона проекту – Комунальний заклад "Палац культури міста Луцька" (Волинська область).

МЕТА ПРОЕКТУ 

Метою проєкту є популяризація знань про ремесла, курпський та волинський фольклор, а також спільна діяльність щодо культурної та історичної спадщини обох регіонів. Шляхом зміцнення культурних зв’язків та популяризації культурно-історичної спадщини стане організація культурних заходів, що ґрунтуються на курпському та волинському фольклорі, випуск спільного видання та організація двостороннього обміну досвідом у вигляді навчальних візитів, конференцій, участі у заходах та фестивалях, які відбуватимуться у Польщі та в Україні.

 Ці заходи сприятимуть підвищенню якості та різноманітності туристичних продуктів в обох регіонах. Проект також сприятиме розвитку обізнаності про величезний потенціал курпіївського та волинського фольклору. Можливість дізнатися про культуру та історію обох цих територій матиме позитивний вплив на їх мешканців, а участь у заходах проекту дозволить їм інтегруватися, дасть змогу розпочати довготривалу транскордонну співпрацю, дізнатися більше про культуру та історію одне одного. Отримані знання та навички, а також налагоджені контакти сприятимуть майбутній співпраці та реалізації інших транскордонних ініціатив щодо культурної та історичної спадщини обох регіонів.

 Проєкт передбачає популяризацію традиційних ремесел. Заходи передбачають майстер-класи для дітей та молоді з прилеглих шкіл, туристів та мешканців обох регіонів у таких галузях як: ткацтво, скульптура, випікання хліба, лозоплетіння, вишивка, мереживо, витинанка. Метою проєкту є можливість поєднання старовинних технік створення народних виробів ручної роботи з художніми виробами в багатьох різних сферах. Ці продукти можуть бути використані на ринку. Заходи пов'язують ідею підприємництва з популяризацією історії та регіональної культури.

 Проєкт позитивно вплине на створення іміджу регіону у сфері популяризації культурно-історичної спадщини. Реалізація конкретних завдань сприятиме підвищенню обізнаності про фольклорний потенціал прикордонних територій. Усі ці елементи підвищать рівень різноманітності та якості туристичних продуктів. Проєкт має на меті популяризувати регіони через призму його фольклорного багатства.

ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОЕКТУ:

 1. Навчальні візити – зустрічі з народними майстрами

Завдання – зібрати відомості про культуру та фольклор Курпья та Волині (народні промисли, пісні, мелодії та танці). Зібрані матеріали стануть основою для видання та запису матеріалів на компакт-диски в рамках проекту.

Під час зустрічей партнери з Польщі збиратимуть інформацію про Курпіївщину, а партнери з України – про Волинь. Зібраний матеріал буде систематизовано та підготовлено до друку. Зібрану інформацію буде перекладено трьома мовами: польською, українською та англійською.

 2. Польсько - українські конференції

В рамках проекту будуть організовані конференції. У зустрічах візьмуть участь працівники РЦКК та Палацу культури міста Луцька, народні майстри, танцюристи...

Конференції стосуватимуться функціонування закладів культури, під час зустрічей учасники обміняються досвідом реалізації культурних проектів у своїх країнах. Теми, які обговорюються під час тренінгів, включають: політику функціонування народної творчості в Польщі та Україні, сприяння мистецькій творчості чи бачення покращення культури, особливо в рамках польсько - української співпраці. Учасники конференцій візьмуть участь у майстер-класах народної творчості. 

 3. Фестиваль «Професії, що зникають»

Одноденний фестиваль «Професії, що зникають» буде організований польською та українською сторонами у Мишинці та Луцьку та транслюватиметься в прямому ефірі на YouTube (профіль РЦКК та профіль Палацу культури ім. місто Луцьк). 
У фестивалі візьмуть участь народні майстри, які проведуть майстер-класи, виступатимуть танцювальні пари та фольклорні колективи. До участі у фестивалі запрошуватимуть місцевих мешканців та туристів.

4. Видання курпіївських та волинських фольклорних видань та компакт-диска з  курпіївськими та волинськими піснями та мелодіями.

У рамках проекту буде підготовлено та видано видання та компакт-диск із курпіївськими та волинськими піснями та мелодіями.

Видання стосуватиметься популяризації культурно-історичної спадщини волинської та курпіївської культури. Воно міститиме інформацію про культуру та фольклор Курпья та Волині, зібрану обома партнерами проекту під час навчальних візитів . Видання вийде трьома мовами (польською, українською та англійською).

Видання сприятиме поширенню культури та історії обох регіонів. Це також збільшить доступність цікавої місцевої інформації та стане джерелом просування прикордонних територій.

 

 
Презентуємо проєкт «Розвиток польсько-української співпраці на основі культурної спадщини»
Сторінка проєкту у facebook 
ФЕСТИВАЛЬ «ВТРАЧЕНІ ПРОФЕСІЇ – ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДРУЖБИ» у Польщі
45 MIODOBRANIE KURPIOWSKIE
ДЕЛЕГАЦІЯ ПАЛАЦУ КУЛЬТУРИ МІСТА ЛУЦЬКА З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ ВІДВІДАЛА ПОЛЬЩУ
Луцькі працівники культури з робочою поїздкою побували в Польщі
У Луцьку проходить фестиваль про професії, що зникають
Народні майстри представили свої вироби на фестивалі в Луцьку
У Луцьку відбувся фестиваль професій, що зникають
«КУЛЬТУРНА ЗБРОЯ», АБО ПОДАРУНОК ПОЛЬСЬКИМ ДРУЗЯМ НА ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ: У ЛУЦЬКУ ВІДБУВСЯ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ.