Відкриття творчого проекту "Великодня майстерня 2019"

22 квітня в Палаці культури міста Луцька відкрила двері відвідувачам "Великодня майстерня", яка традиційно відбувається напередодні Великодніх свят ще з 2015 року.

З 22 по 25 квітня у «Великодній майстерні» будуть відбуватися лекції, розповіді, розмови про справжнє значення світлого свята, будуть проходити майстер класи, де майстри народної творчості ділитимуться секретами писанкарства і виготовлення великодньої атрибутики та прикрас.

Усіх присутніх на відкритті творчого проекту привітали ансамбль панфлейтистів Волинського коледжу культури і мистецтв ім. І. Стравінського, керівник Юрій Фокшей та фольклорний колектив «Волинські забавлянки» ЛМШ №2, керівники Віталій Барчук та Оксана Годлевська, який згодом провів майстер-клас по вивченню гаївок та великодніх ігор. Дворазовий степендіат Президента України, випускниця Академії наук Юлія Масловська розповіла про Волинські традиції святкування Великодня.

Творчий проект «Великодня майстерня» організовується спільними зусиллями департаменту культури Луцької міської ради, Палацу культури міста Луцька, управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадської організації «Рукотвори Волині», а також окремих майстрів народних ремесел.

З вітальним словом виступили директор департаменту культури Тетяна Гнатів та начальник управління соціальних служб для сімей, дітей та молоді Ліна Галан.

Хай буде весняно тепло і наша майстерня працює творчо та натхненно, щоб усі відчули теплоту великодніх свят. Нехай майстерня повниться добрими справами, адже відбуваються благодійні майстер-класи для дітей з соціально незахищених категорій населення. Дякуємо майстрам, які зголосилися ділитися своєю творчістю, розказати дітям про справжні традиції святкування Великодня та познайомити з різноманіттям декоративно-прикладного мистецтва.

Впродовж цих днів у майстерні будуть працювати: Юлія Співак, Вікторія Шевчук, Андрій Бондарук, Анатолій Філозоф, Ірина Голощапова, Руслана Цибуліна, Михайло Мажара, Світлана Курбан, Галина Демчук, Олеся Задонцева, Валентина Солодова.

 

Фото Юрія Войнаровського

 

творчого проекту "Великодня