Зразковий ансамбль народного танцю “Волиняночка”

Олена Козачукo.kozachuk Художній керівник та постановник


Колектив створений у 1986 році. У 1992 році йому присвоєно звання “зразковий”. У складі молодшої, середньої та старшої груп систематично займається понад 150 учасників віком від 6 до 16 років.

Зразковий ансамбль народного танцю "Волиняночка”

Колектив має своє неповторне творче обличчя завдяки збереженню й розвитку своєрідних виконавських традицій краю, автентичності, правдивості і чистоті хореографічного малюнка. За роки пошуків і знахідок у царині традиційної культури, хореографічного і музичного мистецтва Волині, сформовано багатий репертуар, в основі якого народні ігри, забави, обрядові дійства з використанням відповідної атрибутики, іграшок.

В репертуарі ансамблю танці поставлені на основі місцевого матеріалу Волині, України: „Опудало”, “Полька-грайка”, „Ой вийтеся огірочки”, “Черевички”, “Кізлик”, “Чибиряйчик”, “Ладки”, “Перегоня”, “Личаки”, “Вулиця”, „Забавлянки”, „Поліська полька», „Джуринські витівки”, “Колядники” та багато інших.

Щороку з’являються нові постановки, які вимагають напруженого навчально-виховного процесу, пошуку відповідного музичного матеріалу, а також виготовлення нових сценічних костюмів, які відзначаються самобутністю і вишуканістю.

volynjanka2

На мистецькому шляху колективу, довжиною у двадцять чотири роки – більше 30 танців та хореографічних композицій, тисячі концертів. Для сотень юних обдарованих лучан, роки, пов’язані з ансамблем, залишаться неповторним спогадом дитинства і юності. Для багатьох вихованців – хореографія, танець, стали долею, як і для їх вчителів Олени та Олега Козачуків – справжніх корифеїв волинської хореографічної школи.

П’ять поколінь танцюристів виховала „Волиняночка”. Круті сходинки до вершини майстерності і визнання колектив долає ціною невтомних творчих пошуків, наполегливої праці і відданому служінню високому мистецтву її Величності Терпсихорі.

Оригінальність композиційного втілення, велика майстерність виконання, естетичність і гармонійність поєднання усіх можливостей народного мистецтва неодноразово високо оцінювались компетентним журі на обласних, республіканських та міжнародних оглядах, конкурсах народної творчості.

volynjanka1

Ансамбль танцю “Волиняночка” член Української секції СІОФФ.

Колектив побував у багатьох країнах світу: Туреччині (2), Югославії (1), Польщі (13), Німеччині (2), США (1),Італіїя (1), Словенії (1), Росії (1), Сербії, Чорногорії (1), Угорщині (1), Естонії (1), Північному Кіпрі (1), Португалії (1), Греції (1), Нідерландах (1).

Зустрічі з цим колективом завжди приносять глядачам сонячну радість від сприйняття українського мистецтва.

Офіційний веб-сайт: Волиняночка