XIII Міжнародний фестиваль “Поліське літо з фольклором”. 21-27 серпня 2012 року

Інформація про колективи-учасники:

РУМУНІЯ, Клуй-Напока

Фольклорний колектив «МАРТІСОРУЛ»

Керівник колективу: Іоан Коціан

«Мартісорул» — студентський фольклорний колектив міста Клуй-Напока, який був заснований у 1957 році і з того часу вже брав участь у всіх румунських фестивалях для студентів. Оркестр колективу використовує такі музичні інструменти, як скрипка, кларнет, тарагот, контрабас, акордеон, сопілка та флейта. Музиканти ансамблю «Мартісорул» – професори та студенти музичної академії «Джордж Діма» – віртуози румунської фольклорної музики. За 54 роки з часу створення колектив брав участь у багатьох національних та міжнародних фестивалях, де не раз отримував нагороди. Свою майстерність учасники ансамблю «Мартісорул» представили у таких країнах, як: Швеція, Бельгія, Голландія, Туреччина, Швейцарія, Португалія, Люксембург, Росія, Китай, Гонг-Конг та Макао.

МЕКСИКА, Такуба

Фольклорний колектив «Тзонтемок»

Керівник колективу: Карлос Гомез Домінгуез

Фольклорний колектив «ТЗОНТЕМОК» створений у 1968 році. Виступи колективу супроводжує чудовий оркестр, який використовує барабан, гітару, трубу, скрипку та багато інших традиційних мексиканських інструментів. Протягом 44 років свого існування колектив брав участь у багатьох національних та міжнародних фестивалях, де не раз отримував нагороди. Свою майстерність учасники ансамблю «Тзонтемок» демонстрували у таких країнах, як: Польща, Гватемала, Франція, Греція, США, Канада, Югославія.

СЛОВЕНІЯ, Крань

Академічний фольклорний колектив «Озара»

Керівник колективу: Адріян Новак

Академічний фольклорний колектив «Озара» створений у 1994 році, метою його є збереження словенського фольклору. Оркестр колективу використовує такі музичні інструменти, як акордеон, скрипка, кларнет та контрабас. За час свого існування «Озара» побував на багатьох словенських та міжнародних фестивалях . Репертуар багатоголосого чоловічого колективу – це понад сотня словенських пісень, особливо регіону Горенська.

ТУРЕЧЧИНА, Кастамону

Фольклорний колектив «TASKOPRU HALK EGITIMI MERKEZI»

Керівник колективу: Кенгіз Ероглу

Фольклорний танцювальний колектив «Таскопру Хальк Егітімі Меркезі» створений у 1990 році. За час існування він став популярним як на території Туреччини, так і за її межами. До навчального центру, на базі якого створено колектив, входять 70 танцюристів та 10 музикантів. Вони незмінно пропагують традиційні турецькі танці та музику.

КОНГО

Фольклорний колектив “Les Choeurs de Brazza”

Керівник колективу: Шуман Кізонзі

Основу колективу “Les Choeurs de Brazza” складають учасники, які народилися в Конго, де з малих літ вивчали Євангеліє, танці та традиційну музику. Сама назва колективу і є дивовижним зібранням усіх їхніх досвідів. Через численні війни, які спустошили їхню землю, жителі Конго тікали зі своєї країни та поселялись у Франції. Там уже до колективу приєдналися учасники різних національностей. За час свого існування “Les Choeurs de Brazza” побував на багатьох міжнародних фестивалях. Кожен виступ відбувається у теплій та дружній атмосфері.

ЛИТВА, Вільнюс

Фольклорний колектив «Йоре»

Керівник колективу: Рюта Елона Алексюньєн

Фольклорний колектив «ЙОРЕ» створений у 1988 році. У його складі учасники різного віку. У 1992 році колектив вперше представив свою країну на ЕКСПО-92 в Іспанії. У 1996 році ансамбль брав участь у світовій Фольклоріаді CIOFF в місті Брунссум, Королівство Нідерланди. Колектив побував на фестивалях в Іспанії, Португалії, Італії, Білорусії, Німеччині, Фінляндії та Росії. В 2007 році ансамбль «Йоре» отримав нагороду «Золотий птах» і був названий найкращим фольклорним колективом Вільнюса. Оркестр «Йоре» використовує такі традиційні музичні інструменти, як: коза-ріг, глиняні свистунці, сопілку та багато інших

ІЗРАЇЛЬ, Ібіллін

Фольклорний танцювальний колектив “Джаффра”

Керівник коллективу: Махмуд Хатіб

“Джаффра” означає “олень”, або “гарненька дівчинка, яка навіює поезію”. Колектив заснований у листопаді 1990 року, у його складі – 35 танцюристів та музикантів. Вік учасників – 15-25 років, вони незмінно пропагують палестинський традиційний фольклор, відомий під назвою “дабка”. Кожен танець має свою назву. Танцюристи одягнені в традиційне палестинське вбрання: сукні “елкумбаз”, подібні до індійського сарі костюми та головні убори «алхата» й «алейкал». Колективу акомпонує невеличкий оркестр, музиканти якого грають на традиційному інструменті “яргол” та барабані “дарбука”. Численні концертні виступи фольклорної групи “Джаффра” у навколишніх селах і містах, а також за межами країни принесли їй надзвичайну популярність. Ансамбль брав участь у міжнародних фестивалях: 1994 – Україна, м. Луцьк; 1994 та 1998 роки – Польща; 1995 рік – Чехія; 1996 рік – Латвія; 1997 та 2000 роки – Естонія; 1997 та 2001 роки – Туреччина; 1999 рік – Угорщина; 2002 рік – Україна, м. Луцьк; 2007 рік – Польща, м. Влодава.

УКРАЇНА, ЛУЦЬК

Зразковий ансамбль народного танцю “Волиняночка”

Керівник колективу: Олена Козачук. Керівник оркестру: Андрій Рихлюк

Ансамбль народного танцю “Волиняночка” створений у 1986 році при міському будинку культури. У 1992 році за високу виконавську майстерність колективу було присвоєно почесне звання “зразковий”. В репертуарі “Волиняночки” українські народні пісні і танці волинського регіону. В співпраці з оркестром народної музики ансамбль гідно представляв осередок культури на міжнародних фестивалях в Польщі, Італії, Туреччині, США, Словенії, Сербії та Чорногорії, Росії, Угорщині, Югославії, Болгарії, Німеччині, Королівства Нідерланди. Зразковий дитячий ансамбль танцю “Волиняночка” – незмінний учасник всіх фестивалів “Поліське літо з фольклором” в м. Луцьку (1994-2012). Колектив є членом Української секції CIOFF.

Народинй аснамбль танцю “Радість”

Керівник: Галина Соколова. Балетмейстер: Віктор Шугалов

52 роки народний художній ансамбль танцю “Радість” Луцького Палацу учнівської молоді є рідною домівкою для багатьох лучан – любителів танцю. Ансамбль “Радість” – лауреат і дипломант міжнародних і всеукраїнських фестивалів та конкурсів. Творча майстерність ансамблю відома глядачам України, Росії, Білорусії, Чехії, Польщі, Болгарії, Словаччини, Румунії, Голландії, Німеччини, Литви. Любов до хореографічного мистецтва об’єднує в один колектив понад 450 хлопчиків та дівчаток різного віку – від 4 до 17 років.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

22 серпня, середа

16.00 Святкове богослужіння Свято-Троїцький Кафедральний собор

17.00 Святкова хода учасників фестивалю вул. Лесі Українки-вул. Братковського-Замкова площа

19.00 Урочисте відкриття фестивалю Луцький замок

23 серпня, четвер

18.00 Концерт зарубіжних колективів: «Тзонтемок» (Мексика), «Мартісорул» (Румунія), «Озара» (Словенія), «Джаффра» (Ізраїль), «Йоре» (Литва) «Лі Шур де Бразза» (Конго), «Таскопру Хальк Егітімі Меркезі» (Туреччина) Театральний майдан

24 серпня, п’ятниця

18.00 Гала-концерт учасників фестивалю Театральний майдан

25 серпня, субота

16.00 Концерт колективів: «Мартісорул» (Румунія), «Тзонтемок» (Мексика) Театральний майдан

18.00 Концерт колективів: «Таскопру Хальк Егітімі Меркезі» (Туреччина), «Лі Шур де Бразза» (Конго) Майданчик біля Палацу урочистих подій

18.00 Концерт фольклорного колективу «Джаффра» (Ізраїль) 40-й мікрорайон (вул. Конякіна-майданчик біля ТЦ «Салют»)

18.00 Концерт колективу «Озара» (Словенія) Мікрорайон ЛПЗ (бульв. Дружби народів-майданчик біля бібліотеки-філії №7)

18.00 Концерт колективу «Йоре» (Литва) Будинок культури мікрорайону Вересневе

26 серпня, неділя

16.00 Святкова меса Костел Св. Петра і Павла

18.00 «Фестивальна мозаїка» за участю зарубіжних та українських колективів Театральний майдан

19.00 Святкова хода учасників фестивалю Театральний майдан- вул. Винниченка- пр-т Перемоги- стадіон «Авангард»

20.00 Урочисте закриття фестивалю 22.00 Святковий феєрверк Стадіон «Авангард»