ХІІ Міжнародний фестиваль “Поліське літо з фольклором” Луцьк-2010

Програма фестивалю ХІІ Міжнародного фестивалю “Поліське літо з фольклором” Луцьк-2010

ХІІ Міжнародний фестиваль „Поліське літо з фольклором” Луцьк-2010

19 серпня, четвер 15.00 Відкриття виставки „Поліське літо з фольклором”: минуле і сьогодення” Волинський обласний краєзнавчий музей

20 серпня, п’ятниця 14.00 Фотографування колективів (спільне фото) Центральний вхід в парк культури і відпочинку імені Лесі Українки 16.00 Святкове богослужіння Свято-Троїцький Кафедральний собор 17.00 Святкова хода учасників фестивалю вул. Лесі Українки – вул. Братковського – Замкова площа 19.00 Урочисте відкриття фестивалю Луцький замок 22.00 Вечір танцю і музики з колективом «Костржанє» (Польща)

21 серпня, субота 18.00 Концерт зарубіжних та українських колективів: – «Траєцкія музикі» (Білорусь), «Нікола Тесла» (Сербія),  «Барвінок»(м.Ковель) Майданчик  біля Палацу культури – «Костржанє» (Польща), «Барвінок» (Рівне) Майданчик біля Палацу урочистих подій 22.00 Вечір танцю і музики з колективом «Нікола Тесла» (Сербія)

22 серпня, неділя 16.00Гала-концерт учасників фестивалю Облмуздрамтеатр 16.00Концерт зарубіжних та українських колективів: – «Волиняночка», (м.Луцьк), «Барвінок» (м.Рівне), «Червона калина» (с.Крупа, Луцький район) «Бефад» (Туреччина), «Елай-Алай» (Іспанія), «Трісакті» (Індонезія) Майданчик  біля Палацу культури

19.00Концерт зарубіжних колективів: -«Нікола Тесла» (Сербія),   «Траєцкія музикі» (Білорусь) Майданчик біля Палацу урочистих подій - «Іскорка»  (Росія), «Костржанє» (Польща) Будинок культури мікрорайону Вересневе 22.00 Вечір танцю і музики з колективами «Трісакті» (Індонезія), «Іскорка»  (Росія) 23 серпня, понеділок 18.00 Концерт зарубіжних та українських колективів: – «Волинянка» (м.Луцьк), «Іскорка»  (Росія), «Костржанє» (Польща) Майданчик  біля Палацу культури 22.00 Вечір танцю і музики з колективом «Траєцкія музикі» (Білорусь)

24 серпня, вівторок 11.30 Участь делегацій зарубіжних колективів в акції „Українська вишиванка” Театральний майдан 16.00 Святкова меса Костел Св. Петра і Павла 18.00„Фестивальна мозаїка” Театральний майдан 19.00Святкова хода учасників фестивалю Театральний майдан – вул. Винниченка – пр. Перемоги – стадіон „Авангард” 20.00Урочисте закриття фестивалю 22.00 Святковий феєрверк Стадіон „Авангард”

Колективи-учасники фестивалю

Фольклорний гурт «Траєцкія музикі» (Білорусь, м.Борисов) Фольклорний колектив університету «ТРІСАКТІ» (Індонезія, м.Джакарта) Колектив пісні і танцю «Елай-Алай » (Іспанія, м.Португалете) Фольклорний колектив «Костржанє» (Польща, м.Стрегом) Народний ансамбль пісні та тацю «Іскорка»  (Росія,  Кіровська обл.) Фольклорний колектив «Нікола Тесла» (Сербія, м.Белград) Колектив «Бефад» (Туреччина, м.Істамбул) Народний аматорський гурт «Барвінок» (м.Рівне) Народний художній колетктив «Барвінок» (м.Ковель) Зразковий ансамбль народного танцю «Волиняночка» (м.Луцьк) Народний аматорський ансамбль танцю «Волинянка” (м.Луцьк) Гурт української пісні «Червона калина» (с.Крупа, Луцький район)

Народний ансамбль  народної пісні та танцю «Траєцькі музикі» (Білорусь, Борисов)

Відомий народний ансамбль  народної пісні та танцю «Траєцькі музикі» був заснований у 1996 році. На сьогодні у програмі колективу налічується близько 45 різних творів. За 2005 рік учасники представляли своє мистецтво на фестивалях у Греції, Італії, Польщі, Болгарії, Голландії, Чехії

Керівник колективу – Світлана Вашкевич

Фольклорна група «Костржанє» (Польща, Стрегом)

Фольклорна група «Костржанє» була заснована у 1975 році. Вона є лауреатом багатьох польських фольклорних фестивалів. Представляє традиції та звичаї з регіонів Жешова, Любліна, Пжеворська та багато інших. Кожного року колектив бере участь у багатьох фольклорних фестивалях в Європі.

Керівник колективу – Збігнєв Сухита. Хореограф – Іоланта Мішталь. Керівник оркестру – Славомір Глінковський

Колектив «Бефад» (Туреччина, Істамбул)

Колектив стоврений у 1987 році, Колектив брав участь у багатьох міжнародних фестивалях.

Колектив пісні та танцю “Elai-Alai” (Іспанія-Країна Басків Португалете)

Ансамбль пісні і танцю “Elai-Alai” був створений у 1962 році і здобув славу та популярність як в краї Басків, так і за його межами завдяки невтомному та ревному прагненню віднайти, зберегти і розвинути багатий фольклор басків.

Колектив презентував фольклор краю Басків у Бельгії, Болгарії, Чехії, Англії, Грузії, Німеччині, Греції, Ірландії, Ізраїлі, Мексиці, Норвегії, Польщі, Румунії, Сардинії, Швейцарії та інших країнах світу.

Колектив пісні та танцю “Elai-Alai” є частиною народного культурного центру, мета якого – виховання молодого покоління в дусі народної культури, розвиток фольклору і цим самим сприяння популяризації та процвнітаня іспанської культури.

Керівник колективу – Айтор Бейтіа Горріаран

УНІВЕРСИТЕТ « ТРІСАКТІ» (Індонезія, Джакарта)

«ТРІСАКТІ» – відомий університет в Джакарті, столиці Індонезії. Таку ж назву має фольклорний танцювальний колектив. Протягом минулих років ансамбль «ТРІСАКТІ», який належить до університету пройшов крізь надзвичайно активне і творче життя. Головними завданнями коллективу є: збереження фольклорних традиційних танців Індонезії, заохочення молодого покоління до збереження своєї культури, міжнародна співпраця з іноземними державами через культурний обмін колективами. Колектив брав участь у фестивалях в Сінгапурі (2004); Японії (2005); Таїланді (2008). Костюми взяті з різних островів, є унікальними і мають свою певну характеристику. Танцюристи одягнені у вишукане вбрання, розмальоване різними орнаментими. Дівчата носять корони та інші красиві прикраси. Керівник колективу – Гаті Акбарі. Хореограф – Сіті Фаузіах Новітасарі.

Народний ансамбль пісні та тацю “Іскорка” (Росія, Кіров)

Колектив «Іскорка» був заснований у 1975 році. Репертуар колективу складається з багатьох стилізованих російських фольклорних пісень та танців  північних, західних та південних областей Росії. Колектив мав багато вдалих поїздок у таких країнах, як: Кіпр, Італія, Японія, Німеччина, Норвегія, Данія, Польща, Чехія, Словакія та Ізраїль. Костюми учасників дуже колоритні, зроблені в майстернях «Великого Театру» в Москві та «Маріїнського Театру» в Санкт-Петербурзі.

Художній керівник – Олена Кононова Керівник – Михайло Распопін

Культурно-мистецьке товариство «Ніколя Тесла» (Сербія, Белград)

Асоціація  «Ніколя Тесла» була заснована у 1926 році в Белграді. Керівник компанії та учасники написали листа до відомого науковця Нікола Тесла (родом з Сербії), з проханням використати його ім’я для назви свого колективу. Колектив брав участь у багатьох міжнародних фестивалях на яких отримав багато перемог.

Керівник колективу – Мірко Амановіч

Народний художній колектив  «Барвінок» (Україна, Ковель)

Назва колективу «Барвінок» – обрана не випадково. Барвінок – це квітка, яка є традиційним атрибутом весільних церемоній та інших обрядів. Вона символізує молодість, щастя і красу. Колектив заснований в 1973 році при Ковельському Палаці Учнівської Молоді. В 1994 році «Барвінку» присвоєно почесне звання «Зразковий». Цей колектив представляв Україну на міжнародних фестивалях в Німеччині, Польщі та Туреччині. Керівник колективу – Любов Ризванюк Керівник оркестру – Олександр Шуляк

Народний аматорський фольклорний колектив «Барвінок» (Україна, Рівне)

Колектив «Барвінок» був заснований 20 березня, 1987 року. Брав участь у багатьох фестивалях в Україні, де отримав найвищі нагороди, дипломи та подарунки. В програмі колективу каледарно-обрядові твори: колядки, щедрівки, купальські, козацькі, стрілецькі, повстанські пісні та авторські твори регіону Полісся.

Художній керівник – Петро Тимощук

Гурт української пісні «Червона калина» (Україна, с.Крупа)

Гурт української пісні «Червона калина» с. Крупа, Луцького району був заснований в жовтні 2006 року. В репертуарі колективу понад 50 творів різного за характером. Колектив виконує твори волинських композиторів: О.Стадника, О.Огородника, А.Захаренка, А.Пашкевича. Також в репертуарі колективу вокально-хореографічні композиції “Ой весна, весна”, ”А ми тую червону калину підіймемо…”. Гурт – учасник обласного свята «Мальованка».

Керівники колективу – Лариса Стернійчук та Олександр Галайда Керівник оркестру – Олександр П’ятачук

Народний аматорський ансамбль танцю «Волинянка» (Україна, Луцьк) Народний аматорський ансамбль танцю «Волинянка» створений у 1959 році при Луцькому міському будинку культури. Унікальний репертуар колективу характеризує багатогранність українського фольклору: волинські танці «Буянський скакунець», «Кладочка», «Гупали», «Волинська кадриль», «Волинська полька», «Веретенчик», «Кружелиця», українські танці «Гопак», «Вітерець», «Танець з решітками», «Повзунець» та багато інших. Колектив з успіхом представляв Україну на міжнародних фестивалях фольклору у Польщі, Угорщині, Югославії, Молдові, Греції, Туреччині, Мальті, Тунісі, Лівії, Німеччині, Австрії, Словаччині, Франції, Ізраїлі, Іспанії, Португалії, Італії, Люксембурзі, Великобританії, Швеції, Китаї. В 1964 році для музичного супроводу організували оркестр народної музики. Музиканти використовують такі українські традиційні інструменти як бугай, коза-бас, сопілки, цимбали, най, скрипки, кларнет та контрабас.

Керівник ансамблю танцю – Володимир Чернов Керівник оркестру музики – Віталій Охманюк

Зразковий ансамбль народного танцю “Волиняночка” (Україна, Луцьк)

Ансамбль народного танцю “Волиняночка” був створений у 1986 році при міському будинку культури. У 1992 році за високу виконавську майстерність колективу було присвоєно почесне звання “зразковий”. В репертуарі “Волиняночки” є українські народні пісні і танці волинського регіону. В співпраці з оркестром народної музики ансамбль гідно представляв осередок культури на міжнародних фестивалях в Польщі, Італії, Туреччині, США, Словенії, Сербії та Чорногорії, Росії, Угорщині, Югославії, Португалії, Болгарії, Чехії, Кіпрі, Німеччині. Зразковий дитячий ансамбль танцю “Волиняночка” – незмінний учасник всіх фестивалів “Поліське літо з фольклором” в м. Луцьку. Колектив є членом Української секції CIOFF.

Керівник колективу – Олена Козачук Керівник оркестру – Денис Шпіндовський Хореограф-Олег Козачук

Примітка: в буклеті розміщена інформація про колектив з Сенегалу, на жаль, група не приїхала.

Поза програмою  участь у фестивальних заходах 22 серпня взяв колектив з Туреччини “Бефад”

У 12-му фестивалі взяли участь – 216 учасників 7 зарубіжних колективів, 172 учасники з 5 українських колективів.

Завантажити буклет (43 Мб)