ЯК «ВОЛИНЯНОЧКА» ПІДКОРЮВАЛА ПАРИЖ

 26 Лютого 2018

Зразковий аматорський ансамбль танцю «Волиняночка» КЗ «Палац культури міста Луцька» З 01.02.2018 по 14.02.2018 року взяв участь у 12-му Міжнародному фестивалі хореографічного мистецтва «Зимові арабески у Франції». Фестиваль проходив на території регіону Іль-де-Франс. Іль-де-Франс – це регіон на півночі центральної частини Франції, найбільш населений регіон країни, який охоплює Париж та найближчі передмістя.

Як повідомляє керівник ансамблю танцю «Волиняночка» Олена Козачук, у рамках проекту відбулося знайомство французького глядача з кращими творчими колективами і виконавцями України, встановлення між колективами творчих контактів, обмін досвідом роботи учасників фестивалю у художньому вихованні, зміцнення міжнародного співробітництва, знайомство учасників фестивалю з культурою і традиціями народів світу. У фестивалі брали участь колективи зі Сходу та Заходу України, які продемонстрували французькій громаді єдність України. Діти проживали у французьких сім’ях членів Асоціації «Барвінок-Франц», президентом якої є Наталі Диварет.

Юні артисти «Волиняночки» отримали безліч позитивних емоцій від спілкування з французькими родинами, від їх теплого прийому та доброзичливості і що найголовніше всі ці емоції були взаємні.

Діти з України – зразковий ансамбль танцю «Волиняночка» м.Луцьк та зразковий ансамбль танцю “Щасливе дитинство” м. Дніпро, разом зі своїми колегами ансамблем танцю «Оказу» з міста Сартрувіль (Франція) дали три концерти. Два в місті Сартрувіль та один в місті Іттвіль. Виступи були гаряче прийняті глядачами. Кожен номер юних артистів супроводжувався бурхливими оплесками. Ансамбль «Волиняночка» виконав під час концертів 10 хореографічних композицій регіону Волині та Полісся: «Волинський вітальний», «Ой Весна, Весниця», «Іди, іди дощику», «Поліські викрутаси», «Полька-грайка», «Кізлик», «Комарики-дзюбрики», «Чибиряйчик», «Перегоня», «Вулиця».

Крім виступів, учасники колективу мали змогу ознайомитись з історичними пам’ятками Парижу та регіону Іль-де-Франс. Діти оглянули Тріумфальну арку, Ейфелеву вежу, Сад ТюїльріЄлисейські Поля, Гранд-Опера , Монмартр, Собор Паризької Богоматері, Парфумерний будинок Фаргонар. Учасники ансамблю милувалися експозиціями одного з найбільших музеїв світу Лувра, відвідали з екскурсіями палаци Версаль та Фонтенбло. Також розважалися у паризькому Діснейленді, піднялись на оглядовий майданчик в місті хмарочосів Ля Дефанс.

Керівники зразкового ансамблю танцю «Волиняночка», діти та їх батьки висловлюють велику подяку організаторам фестивалю Володимиру Дольчуку – директору проекту «Зимові арабески у Франції», голові громадської організації «Барвінок-Київ», Київ (Украина), Наталі Диварет – президенту Ассоциації «Барвінок-Франц», Париж (Франція), Миколі Шабінському – координатору фестивалю та всім членам асоціації «Барвінок-Франц», які як рідних приймали в своїх сім’ях наших дітей.